Viljakasvataja Mihkel Vainula Lii Sammler

Ainsa uue rekordi tegi seekord Oilseeds Grupi Savikoti tütarettevõtte agronoom Tuuli Vaarak. Tema rukkipõld andis saagiks 10,4 tonni hektari kohta. Kuigi ta edestas napilt möödunud aasta rukkirekordi omanikku Tanel Tõrvandit, on võit ikkagi võit ning arvestades tänavust kesist taimekasvatusaastat on see tubli saavutus.

Tagantjärele vaadates oligi lõppenud vilja-aasta soodsaim rukkile, mis elas karmi talve üle ja andis korralikke saake.

Tubli tulemuse tegi ka Mihkel Vainula, kes pani järgmiste aastate jaoks ette küllaltki korraliku numbri herne saagikuses – 6,6 tonni hektarilt.

Kõige raskem oli seekord talirapsi kasvatajatel, kuna ebasoodsa talve tõttu hävisid pooled talirapsipõllud.

Kõigest sellest räägitakse 29. novembril toimuval viljelusvõistluse lõpukonverentsil Paide kultuurimajas.

Juttu tuleb lõppenud taimekasvatusaastast, maailma taimekasvatuse trendidest ja teiste maade kogemustest, meie põldude agrotehnikast, viljasaagist, kvaliteedist ning tulukusest. Oma kogemusi jagavad nii naaberriikide viljelusvõistluste korraldajad kui tänavused võitjad ning loomulikult toimub ka autasustamine.

Konverents toimub "Teadmussiirde pikaajaline programm taimekasvatuse tegevusvaldkonnas" raames. Seda korraldavad ETKI ja MTÜ Viljeluspäevad, üritust toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond. Vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 25. novembriks.