Eesti esimesed kohvikutepäevad tähistavad sel suvel 10. sünnipäeva

 (5)
Eesti esimesed kohvikutepäevad tähistavad sel suvel 10. sünnipäeva
Kohvikutepäev KärdlasFoto: Urmas Lauri

Augusti esimesel nädalavahetusel toimuvad Hiiumaal kümnendad kohvikutepäevad. Tänaseks juba üle kogu Eestimaa levinud kohvikutepäeva formaat mõeldigi välja just Hiiumaal, et pöörata tähelepanu Kärdla linna ajaloole, mille elanikke tuntakse juba 19. sajandist kohvilähkrite nime all.

Juba esimesed Kärdla kohvikutepäevad andsid tunnistust, et tegemist on headest emotsioonidest kantud sündmusega, millel on suurepärane võime kogukonda ühendada. Kümme aastat hiljem kestavad kohvikutepäevad Hiiumaal lausa 4 järjestikust päeva. See, et üritus on niivõrd populaarseks osutunud, teeb Hiiumaa kohvikutepäevade korraldajatele Ere Naadile ja Ly Kaupsile suurt rõõmu. Samaaegselt ei ole selles midagi üllatuslikku, sest oma universaalsuses pakub kohvikutepäeva formaat kohalikele elanikele suurepärase võimaluse üheskoos midagi toredat korraldada, kuid jätab seejuures piisavalt ruumi isikupärastele lahendustele. Kohvikutepäevade võlu seisnebki selles, et see on mitmete eriilmeliste kohvikute ühine panus, mis igas paigas ning igal aastal ainukordse tervikpildi loovad. Ühepäevakohvikute pidajatele pakub kohvikutepäev võimaluse lasta oma fantaasial lennata, külastajatele võimaluse kiigata erinevaid paiku, kuhu igapäevaselt ehk üle läve ei astuda ei saa ning täita oma päev nii maitsemeeli kui ka vaimu ergutavate elamustega.

Hiiumaa perede ja sõpruskondade kostitamise ja külalislahkuse meistriklassi saab nautida 4.–7. augustini. Kõikide kohvikute ning nendes toimuvate tegevuste, kontsertide ja muude sündmustega on võimalik lähemalt tutvuda nii Hiiumaa kohvikutepäevade kodulehel, Facebookis kui ka Instagramis.