Eesti kõige kiiremini kasvav piirkond jääb endiselt perearstita

 (5)
LINNAMÕISA PEREARSTIKESKUS
Perearst vaktsineerimasFoto: Arno Mikkor

Rae vald pole rahul, et sotsiaalministeerium ei lisanud Peetri alevikku esmatasandi tervishoiu tõmbekeskuste nimekirja. See tähendab, et vald ei saa taotleda toetust Peetrisse perearstikeskuse rajamiseks, omavahendid keskuse rajamiseks vallal aga praegu puuduvad.

Peetri alevik on koos lähipiirkonnaga (Järveküla ja Rae küla) Eesti kiireima rahvastikukasvuga piirkond, kus elab praegu u 7000 inimest. Rae vallavanema Mart Võrklaeva sõnul selgitati ministeeriumile juba enne esmatasandi tervishoiu nimekirjast teadasaamist, kuivõrd vajalik on Peetrisse perearstikeskuse rajamine. „Sisuliselt on üllatusliku tervisekeskuste tõmbekeskuste nimekirja tekitamisega Rae vald ilma jäetud raha taotlemise võimalustest Peetri perearstikeskuse ehitamiseks, kuigi varasemalt lubati kõigile võrdseid võimalusi raha taotlemiseks,“ ütles ta.

Vallavanema sõnul on probleemide ees sajad väikelastega perekonnad, kes on sunnitud tervishoiuteenuse saamiseks liikuma läbi kõige tihedama liikluskoridori (Peetri asub Tallinna-Tartu mnt ääres – M.T.) Tallinna erinevatesse keskustesse.

Loe edasi Harju Elust.