Emakeelepäev Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumis


Emakeelepäev Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumis
Foto: Andres Putting

Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumis on emakeelepäev suur pidupäev, nagu ka ümberkaudsetes haridusasutustes. Sellel aastal oli täiskasvanute gümnaasiumi emakeelepäeva aktus pühendatud Anton Hansen Tammsaarele, kuna 31. jaanuaril tähistati Tammsaare 135. sünniaastapäeva ja kirjanik kuulub vaieldamatult eesti kirjandusklassikasse. Võib väita, et tema teoste põhjal on suuresti kujunenud eestlaste identiteet.

Aktuse korraldasid 11. a klassi õpilased. Tammsaare luuletuse „Minu kodu" esitas Siret Orav. Taustaks vaheldusid pildid Vargamäe talumuuseumist. Marianne Härma ja Jorma Bender kandsid ette stseeni Tammsaare näidendist „Kuningal on külm", mis pälvis vaatajate heakskiidu. Publiku südameid soojendasid noorte artistide Karl-Eerik Koka ja Liis Lillestiku kaunid muusikalised vahepalad. Eeskava järel vaadati ka videot hispaanlannast, kes oli ära õppinud talle meeldima hakanud eestikeelse laulu, mis pani publiku heatahtlikult muigama. Lõpetuseks tunnustati tubli töö eest oma kooli eesti keele õpetajaid Luule Oppit ja Mari Seppa ning tänati esinejaid.

Emakeel on meile igapäevane ja iseenesestmõistetav. Äärmiselt tore, et on üks selline päev, mis annab meile võimaluse eesti keele olemasolule tähelepanu pöörata ning seda au sisse tõsta. Emakeelepäev annab meile võimaluse mõelda keelele, millest on saanud alguse meie tunnustamine rahvana.