Haapsalu vinoteegi pidaja: noorena arvasin, et tean veinidest kõike. Olin lihtsalt loll

 (4)
Haapsalu vinoteegi pidaja: noorena arvasin, et tean veinidest kõike. Olin lihtsalt loll
VeinipokaalidFoto: Karli Saul

Aare Karolin on tõenäoliselt ainuke inimene Eestis, kes on elanud sellest, et maitseb jooke. Tal on olnud nädalaid, kui on tulnud maitsta tuhandeid jooke. Sel kevadel avas joogikoolitaja, joogikirjutaja, rahvusvaheline kohtunik ja joogimaitsja Haapsalus oma esimese vinoteegi “Mulliga ja mullita”. “Nüüd ma siis annan teistele ka maitsta,” ütles ta.

Kas teil on veel vinoteeke või on see esimene?

Olen varem nõustanud erinevaid söögi- ja joogikohti ja Haapsalus korduvalt koolitamas käinud nii viskiteemal kui ka veiniteemal, veinipäevadel ja ka viskipäevadel. See vinoteek on ainuke ja ka sõna otseses mõttes esimene.

Mis veinid siin kõige paremini on esindatud?

Kõik vana maailm on hästi esindatud ja nii nagu nimes - mulliga ja mullita. Mulliga jooke on suhtarvus ikka väga palju, šampanjat ja teisi oluliselt odavamaid. Valget on piisavalt palju, punast on praegu napimalt. Mõni õlu ja siider. Valitseb vinoteegis ikkagi vein.

Tänaval on väga palju kohvikuid. Meie kohvi ei paku, süüa ei paku. Muidugi on suupisted - sink, juust, oliiv ja ciabatta. Kohe kui oleks siin köök, siis ta poleks ju enam vinoteek.

Loe täispikka intervjuud Läänlasest.