Hoiatus hobusekasvatajatele: hobuste lakkade ja sabade varastamine on jõudnud ka Harjumaale

 (9)
Odavad hobused
HobuneFoto: Eero Vabamägi

Paari nädala eest jõudis meediasse uudis, et Saaremaal on pätid leidnud uue sihtmärgi - hobuste lakad ja sabad. Mitut hobusepidajat oli koplisse minnes tabanud halb üllatus, nähes, et keegi on loomadelt ära lõiganud sabad ja lakad, mis on hobustele vajalikud putukate peletamiseks ja mille tagasikasvamine võtab mitu aastat.

Nüüd on vargused jõudnud ka Harjumaale. Nimelt avastas Jõelähtme vallas hobuseid pidav Merike Kahu 2. novembri õhtul, et tema hobusel Rokol, kes oli veetnud päeva karjamaal, oli ära lõigatud kaela pealt pool lakka.

"Jagasin oma hämmingut sõpradega, kes soovitasid pöörduda juhtumiga politseisse, mida ma ka tegin. Selgus, et pättide viimase aja sihtmärgiks ongi langenud vaesed hobused, kellelt lõigatakse ära lakad ja sabad. Senini on ajakirjanduses olnud juttu Saaremaal toimepandud kuritegudest, uskumatu kuid tõsi, need pätid tegutsevad ka Jõelähtme vallas päise päeva ajal," ütles Merike Kahu.

Naise sõnul helistas ja hoiatas ta kohe ka Jõelähtme valla teisi hobuseomanikke ja kutsus neid valvsusele: "See tundub kuidagi mõistusevastane, milleks inimesed võimelised on, aga nii see kahjuks on."

Ta palub kõiki, kes midagi kahtlast on märganud, sellest teada anda, et kurjategijad tabada.

Juhtumite taga võivad olla hobusejõhvide kokkuostjad, kes sellist toorainet oma tegevuses või tootmises kasutavad.