Ida-Virumaa ametiühingud ootavad tööpuuduse vähendamisel kiiremaid tegusid

 (2)
Ida-Virumaa ametiühingud ootavad tööpuuduse vähendamisel kiiremaid tegusid
Ametiühingud 1. mail Tammsaare pargisFoto: Rauno Volmar

Ida-Viru ametiühingujuhid ootavad riigivõimudelt tööpuuduse vähendamiseks kiireid ja konkreetseid abinõusid, et vältida elu väljasuremist maakonnas.

Ida-Viru suuremate ametiühingute juhid said eile Kohtla-Järvel Viru Keemia Grupi peakontoris toimunud kohtumisel tervise- ja tööministrilt Jevgeni Ossinovskilt pärida, kuidas aitab riik luua maakonnas, kus tööpuudus ulatub juba praegu üle kümne protsendi ja suured koondamised seisavad ees, luua kaduvate töökohtade asemele uusi. Ministri vastused rahulolu ei pakkunud.

Kiviõli Keemiatööstuse ametiühingu juht Viive Kravinski tõdes, et ei saanud sellest kohtumisest midagi uut teada. “See kõik on üldine jutt. Räägitakse aina tööstusparkidest. Aga see kõik on nii kauge muusika. Inimene, kes täna koondatakse, tahab kohe tööd ja leiba saada. Paljudel ei jäägi midagi muud üle kui kolida mujale,” sõnas ta, lisades, et ka Kiviõlis pelgavad inimesed odavate õli hindade tõttu koondamist. “Õnn on see, et praegu veel palka makstakse ja inimesi pole koju saadetud.”

Loe edasi Põhjarannikust.