Kirikupea arvates survestatakse Narva Aleksandri kiriku müükipanekuga riiki

 (7)
Villu Jürjo,  Narva Aleksandri kirik
Narva Aleksandri kirikFoto: Tiit Blaat

EELK Narva Aleksandri koguduse võlausaldajad rabasid avalikkust suurel neljapäeval teatega, et ajalooline kirik pannakse alghinnaga pool miljonit eurot oksjonil müüki. Luterliku kiriku peapiiskop Urmas Viilma ütleb, et tegu on teadliku manipulatsiooniga, sest pankrotihaldur kuulis, et riik ja kirik võivad saavutada kokkuleppe, ja nüüd üritatakse oksjoniteatega hinda üles kruvida.

Cavere õigusbüroo jurist ja juhatuse liige Kerli Kase, kes on ka Aleksandri koguduse kohtus seljatanud firmade ASi Eviko ja OÜ Connection volitatud esindaja ning Aleksandri koguduse pankrotimenetluse toimkonna liige, ütles Põhjarannikule, et praegu on selge, et kirikuhoone müük oksjonil tuleb.

Seni on rõhutatud, et kirikuhoonet püütakse müükipanekust esialgu säästa − nagu ka kalmistut. Tõsi, juba mullu 10. detsembril ilmunud artiklis “Aleksandri koguduse vara pole kolmel oksjonil ostjat leidnud” tunnistas Kase, et ilmselt ei ole võlausaldajaid võimalik rahuldada kirikut müüki panemata.

Alates üleeilsest, 28. märtsist ilutseb oksjoniportaalides teade Aleksandri kiriku hoone müügi kohta (vt oksjonikeskus.ee ja varad.ee). Osalejad peavad tasuma esmalt tagatisraha, mis on 10 protsenti alghinnast − st käesoleval juhul 50 000 eurot. Kase ütles Põhjarannikule, et kui keegi ei registreeru oksjonil osalejaks, arutatakse, mis edasi saab, kas hinda langetatakse või minnakse edasi sama alghinnaga.

Loe edasi Põhjarannikust.