Kristiine linnaosa sai uue koerte jalutusväljaku


Koerte jalutusväljak Lasnamäel
Foto: Andres Putting

Kristiines sai valmis uus koerte jalutusväljak.

Kristiine linnaossa Cederhilmi parki (Mooni tn 30D) rajatud koerte väljakul on kaks aiaga piiratud jalutusala – üks väikestele ja teine suurtele koertele. Jalutusväljaku kogupindala on 1532 m2.

Mõlemal platsil on viis treeningelementi, millest suuremat osa kasutatakse ka agilitys. Agility on koeraspordiala, kus koer läbib aja peale ja kindlas järjestuses mitmesugustest takistustest koosneva raja, mille juures on peamine inimese ja koera omavaheline koostöö ja kontakt. Cederhilmi pargi suurte koerte väljakul on slaalomi postid, hüppetakistus, A-takistus, kahe kaldteega poom ja lamamislaud ning väikeste koerte väljakule on paigutatud rõngas, rippsild, kahe kaldteega poom, lamamislaud ja tasakaalupukid.

Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peab koer olema avalikus kohas alati jalutusrihma otsas, lahtiselt võib koera jooksma lasta ainult aiaga piiratud koerte jalutusväljakutel. Kõik Tallinna linna rajatud väljakud on varustatud ka ekskremendikastide ja biolagunevate kottidega, et oleks mugav oma lemmiku järelt koristada. Linn korraldab rajatud koerte jalutusväljakutel regulaarset koristamist ja ekskremendikastide täitmist jäätmekottidega.