Külaelanik Aste süütajast: ma ei tea heasüdamlikumat poissi, kui seda oli Gevin

 (8)
Tulekahju Saaremaal, Lääne-Saare vald, Aste alevik
Aste kortermaja põlengFoto: Irina Mägi

Kohus mõistis eile Gevin Küti (23) süüdi mullu suvel toime pandud Aste kortermaja süütamises ja kahe inimese mõrvas ning karistas teda koos teiste kuritegudega kokku üle 12 aasta pikkuse reaalse vangistusega.

3. juuli öösel kella kahe paiku lahkus Gevin Kütt koos kaaslastega autoga Astest Kuressaarde ning naasis sealt mõne aja pärast. Öösel kella kolme ja poole nelja vahel tahtis Kütt Saare 4 teisel korrusel asuva tuttava ema korterisse tagasi minna, kuid uks olnud lukus. Trepist alla tulles leidis Kütt krõpsupaki, süütas selle välgumihkliga põlema ja viskas trepi alla, pannes oma tegevusega ohtu majas viibinud 19 inimese elu. Kuna trepi all asusid lapsevankrid ja pappkastid, arenes tuli kiiresti edasi. Leekides trepikoja tõttu ei olnud elanikel muud võimalust, kui üritada hoonest välja pääseda akende kaudu.

Päästjad tõid 19 inimesest hoonest ära 10. Teisel korrusel elanud 63-aastane naine ja 56-aastane mees hukkusid vingumürgituse läbi. Kaks meest, üks 71-aastane ja teine 63-aastane, said vingu tõttu tervisekahjustuse.

Eile kohtuotsuse kuulamisel käinud Aste elanik Sirje Metsküla, kes kasvatas üksi kahte poega ja on kaheksa lapselapse vanaema, tunneb Gevin Kütti väikesest poisist peale ega tea südamlikumat poissi kui Gevin.

“Tema parandas mu lapselapse ratast ja võttis lapselapse käekõrvale ning palus luba, et võiks ta esimesse klassi viia,” meenutas Metsküla. “Ta nimetas mind oma emaks, sest tal enam eriti kedagi polnud.”

Loe edasi Meie Maast.