Kuressaare elumaja kolme korteri omanikud sülitavad riigikohtu otsusele

 (89)
Kuressaare elumaja kolme korteri omanikud sülitavad riigikohtu otsusele
Mooni 10 KuressaaresFoto: Google Street View

Kuressaares asuva Mooni 10 korterelamu 21 korterist kolm ei ole nõus keskküttesüsteemi paigaldamisega ja seda vaatamata riigikohtule, mis hindas korteriühistu üldkoosoleku otsuse maja renoveerimiseks vajaliku laenu võtmiseks seaduslikuks.

“Elektriküte on mugavam ega tule kallis, vaid hoopis odavam. Kui enne maksid korteriomanikud kuus 100-120 eurot, siis nüüd pärast renoveeirmist üle 200 euro kuus,” teadis rääkida üks Mooni 10 elanik, kes keskküttesüsteemi paigaldamise vastu protestib, mis sellest, et ühistu üldkoosolek võttis juba 2013. aastal vastu otsuse minna majas üle keskkütte peale.

Korteriomaniku väitel sai ta omal ajal vaid niiöelda karbi omanikuks, soojustades ise korteri seestpoolt. “Ma ei kavatse küll teisi kortereid kütma hakata,” pahandas omanik.

Mooni 10 korteriühistu juhatuse liige Mai Takkis lükkas protestiva korteriomaniku jutu ümber. “Väide pärast renoveerimist rohkem maksmisest ei pea paika. Vastupidi, detsembri kuu eest maksis iga korter võrreldes 2014. aasta detsembriga, mil oli väljas sama soe, vähem,” ütles Takkis.

Loe edasi Meie Maast.