Kuressaare restoranijuhti häirivad kohalike parkimisharjumused

 (13)
Kuressaare restoranijuhti häirivad kohalike parkimisharjumused
Tolli 7, KuressaareFoto: Google Street View

Möödunud aasta lõpus vanas arvutusjaama hoones avatud restorani Mais omanikfirma tegevjuht pole rahul kohalike elanike tavaks saanud harjumusega parkida oma auto elukoha lähedale tänavale, kirjutab saarlane.ee.

"Pöördun teie poole taotlusega seoses liiklusreguleerimisküsimuses Tolli 7 hoone kõrval Suur- Sadama poolse kõnnitee äärse parkimise osas," kirjutas restorani Mais omanikettevõtte tegevjuht Adam Tamjärv Kuressaare linna liikluskomisjonile saadetud kirjas. "Palume liikluskomisjonil leida lahendus meie restorani esise parkimise küsimusele, kus praegusel juhul pargivad ümbruskonna elanikud oma autosid ning piltlikult öeldes võivad meie restorani kliendid parkida oma sõidukid "katusele"".

Pretensioon puudutab viite parkimiskohta, mis asuvad otse Kuressaare kohta suhteliselt eraldatud kohas asuva restorani akende all. Seal on kohalikud harjunud aastaid oma autosid parkima, kuna isiklikesse või kaasomandis aedadesse mõned neist ei mahu.

Adam Tamjärv ütles portaalile saarlane.ee, et kuna tegu on aedlinnaku piirkonnaga, peaksid kohalikud siiski leidma parkimiskoha oma aias.

Küsimusele, miks kliendid ei võiks parkida endise arvutusjaama hoone ette, vastas Tamjärv, et seal on kümmekond parkimiskohta, restoranis on kohti aga ligi 60. Samas on mitme kohaliku elaniku andmetel õhtuti mitme kuu vältel endise arvutusjaama esine parkla olnud tühi ja ka restorani akende all seisab maksimaalselt kolm autot.

Kuna restorani sissepääsu uksel on mitmeid kordi olnud silt broneeritud, kuid koha aknad on pimedad, siis vastas Adam Tamjärv, et praegu arvestataksegi osaliselt broneeringutega ja alates kolmapäevast on restoranil seoses uue koka tulekuga klientide meelitamiseks ka uus menüü.

"Broneeringud ei tähenda, et soovija meid külastada ei saaks, ikka leiame sobiva lahenduse," lisas Adam Tamjärv.