C. R. Jakobsoni Talumuuseumis saab kella 18-23-ni lisaks püsiekspositsioonile tutvust teha muuseumi õppehoones oleva ja koostöös Tartu Mänguasjamuuseumiga valminud näitusega „Talulaste mängumaa". Samas saavad soovijad voolida endale mõne pulgalooma või meisterdada heinast nuku.

Kuigi muuseumides on aardeid mitmesuguseid, peame meie tõelisteks aareteks inimesi oma oskuste ja teadmistega. Nii tahamegi tutvustada erinevaid töid, mis tänasesse päeva on jõudnud tänu tublidele inimestele. Et aareteks on alati peetud ka ehteid, õpetavad muuseumiÖÖL meistrid

C. R. Jakobsoni Talumuuseumis metallist ehete valmistamist. Kõik soovijad saavad endale valada tinulisi ja tinanööpe millega oma riideid ehtida ning sepa käe all midagi kaunist sepistada. Selleks vajalikud materjalid saab osta samas meistrite käest.

Kehakinnituseks on avatud muuseumi rehetuba.

Naabertalus Särghaual aga saab sel õhtul uurida taevaseid aardeid. Kella 18 - 24 on võimalik tutvust teha talus asuva geoloogide välibaasiga. Kas teate, millega tegelevad geoloogid? Mis on kivistunud elu? Kas tahate proovida kätt kivimi lõikamisel ja mõistust meteoriidikaalu ennustamisel, vaadata lühifilmi meteoriidikraatritest, teha tutvust taevakehadega nii programmi „Stellarium" kui teleskoobi abil? Uskuge, Särghaua talus asuv geoloogide välibaas on just õige koht kuhu sammud seada.

Ja uue päeva hakul koju jõudes tunnete, et meie elu selle taeva all on väärt, et seda kõike hoida ja talletada.

Muuseumid on ju loodud meie ajaloo säilitamiseks, uurimiseks ja eksponeerimiseks, see tähendab kõigile inimestele kel ajaloo vastu huvi on. Ja uskuge mind, muuseumides toimuvaid sündmusi külastades, on see huvi kerge tekkima.

18. mail tähistab muuseumirahvas kõikjal Euroopas rahvusvahelist muuseumipäeva.