Kuriteos süüdistatav Kohtla-Järve noortekeskuse projektijuht naasis tööle

 (1)
Kuriteos süüdistatav Kohtla-Järve noortekeskuse projektijuht naasis tööle
Foto: Andres Putting

Jevgeni Saltõkov, keda prokuratuur süüdistab Kohtla-Järve noortekeskuse projektijuhina võltsimises ja omastamises, naasis eelmisel nädalal tööle, sest kohus võttis talt tõkendi, millega ta ametikohalt kõrvaldati.

Kui kaitsepolitsei pidas 2014. aasta oktoobris kahtlustatavatena kinni Kohtla-Järve volikogu liikmed, noortekeskuse direktori Juri Saltõkovi ning tema poja Jevgeni Saltõkovi, võeti nad pooleks aastaks vahi alla. Mõni aeg pärast vahistamist rakendati Jevgeni Saltõkovi suhtes tõkendina ametikohalt kõrvaldamist, Juri Saltõkoviga lõpetas linnavalitsus töösuhte usalduse kaotamise põhjendusel.

Eelmisel nädalal esitas Jevgeni Saltõkovi kaitsja, vandeadvokaat Küllike Namm Viru maakohtule taotluse selle tõkendi tühistamiseks. Kohus leidis, et käesolevaks ajaks on vajadus Saltõkovi ametist kõrvaldamiseks ära langenud, ja tühistas sellekohase keelu. “Arvestades eeltoodut, puuduvad alates tänasest kohtupoolsed takistused Jevgeni Saltõkovi töötamiseks Kohtla-Järve noortekeskuse projektijuhina,” seisab 18. mail allkirjastatud kohtuteates.

Jevgeni Saltõkov ütles Põhjarannikule, et läks juba järgmisel päeval pärast määruse tegemist tööle. “Esialgu on vaikus, keegi midagi ei räägi,” vastas ta küsimusele, kuidas tööandja suhtus sellesse, et ta tööle ilmus. “Arvan, et nad [linnavalitsus − E.K.] mõtlevad praegu, mida minuga teha, et minust lahti saada. Kuid see pole neile lihtne, kuna ma teen oma tööd kui hea töötaja,” sõnas Saltõkov, kelle töö seisneb noorteürituste korraldamiseks projektide ja rahastamistaotluste koostamises.

Loe edasi Põhjarannikust.