Möödunud neljapäevast pühapäevani peetud Euroopa noorte liiga EYBL teisel etapil said konkurentidest märksa lühema koosseisuga mänginud Keila poisid kaks väga head võitu ja kolm kaotust ning Leedu treeneritest koosnenud komisjon valis Keila poisi Kevin Sepiku turniiri tähtede viisikusse.

Turniir algas Keilale kehva mänguga, mis viis valusa allajäämiseni soomlaste Espoo Honkale 48:65. Teises kohtumises vannuti aga alla Poola Sopoti piirkonna koondisele 49:78. Kui soomlastelt saadud kaotust võib hinnata tööõnnetuseks, siis väga võimsate poolakate vastu polnud Keilal vähimatki võimalust. Juba see, et mängueelsel soojendusel vajutasid kaks 13-aastast poolakat palli pealt korvi, näitas nende võimsat füüsilist üleolekut. Laupäeval hakkas aga päike paistma ka meie poiste peale.

Esmalt alistati Vilniuse SKM 72:58. Võrdse avaveerandi järel saadi teisel veerandajal tänu agressiivsele kaitsele ja teravale rünnakule sisse väike edu ja teisel poolajal suudeti seda järjekindlalt suurendada.

Laupäeva õhtul kohtuti etapi korraldaja Vilniuse KM meeskonnaga, kellele jaanuari alguses Kaunases kaotati. Seekord rullus elavalt omadele kaasaelanud pealtvaatajate ees tõeline põnevusheitlus, kus kumbki pool ei suutnud saada otsustavat edu. Viimastel minutitel, kui igal korvil oli juba kulla hind, astusid omapoolse jõuna mängu ka Leedu vilemehed, kuid Keila poisid suutsid sellest kõigest üle olla. 14 sekundit enne lõppu jäi Keilal viigiseisul viimase rünnaku õigus ning pärast minutilist vaheaega lahendati olukord suurepäraselt. Turniiril Keila parimaks mängijaks valitud Janar Aniste oli keskpositsioonilt täpne ja kahepunktiline võit 57:55 kuulus Keilale. Vilniusesse kohale sõitnud Keila lapsevanemad tunnistasid, et selle kohtumise jälgimine tekitas eriti võimsa emotsiooni.

Pühapäeval peetud viimases kohtumises anti vähemalt esimesel poolajal Sabonise korvpallikoolile tõsine lahing, kuid lõpuks tuli jõule alla vanduda. Korvi all võimutses hiljem turniiri MVP tiitli pälvinud Tomas Balciunas, kes sai kätte koguni 32 lauapalli, mis tähendas sisuliselt seda, et leedulased viskasid seni, kuni tabasid. Keila kaotas 51:81.

Vilniuse etapil kogusid Sabonise korvpallikool ja poolakate Pomerania 5 võitu. Koguni neli meeskonda said 2 võitu ja 3 kaotust. Korvide vahe reastas nad järgmiselt: 3. Vilnisue KM, 4. Vilniuse SKM, 5. Honka, 6. Keila. Seega pääsesid mõlemad Keilale kaotanud Vilniuse klubid meist kokkuvõttes ettepoole. Ventspils ja teine Eesti klubi Kalev/Viasat leppisid seekord 1 võiduga.

Kokkuvõttes on tabeliseis väga tihe. Keila jagab 5 võidu ja 5 kaotusega 7.-9. kohta. Ühe võidu kaugusel on kaks meeskonda, aga üks võit vähem koguni neljal meeskonnal. Otsustav etapp peetakse märtsi lõpus Ventspilsis.

Keila meeskond mängis Vilniuses kooseisus: Kevin Sepik, Roland Liiva, Margus Pahv, Norman Rüütsalu, Mart Maide, Robert Pedaja, Aleksander Saks, Roland Tamkivi, Markkus Sildam, Conrad Sengbusch, Marek Uusoja, Janar Aniste ja Kaspar Lootus. Treeneriks oli Peep Pahv.