Lõpuks ometi avatakse Tallinna ja Peetri vahel bussiliin

 (15)
Lõpuks ometi avatakse Tallinna ja Peetri vahel bussiliin
Foto: Terje Lepp, Eesti Päevaleht

Alates septembrist on MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskusel koostöös Rae Vallavalitsusega kavas avada uus bussiliin, mis hakkab teenindama sõitjaid marsruudil Tallinn - Peetri - Tallinn.

3. aprillil korraldas Harjumaa Ühistranspordikeskus uue bussiliini marsruudi ülevaatamiseks proovisõidu. „Peale plaanitud Maanteeameti poolse dotatsiooni eraldamist 2013. aasta teises pooles, hakkab bussiliin nr 121 sõitma igal nädalapäeval; tööpäeviti on väljumisi üle kümne ning nädalavahetuseti umbes kaheksa", ütles vallavanem Mart Võrklaev.

Praeguste plaanide kohaselt kulgeb tulevane bussiliin marsruudil Tallinn - Vana- Tartu mnt - Peetri tee - Vägeva tee - Uusmaa tee - Pargi tee ning lõpp-peatus Peetri kool. Tagasi Tallinna sõidab buss Peetri kooli juurest mööda Pargi teed Küti teele ning siis mööda Mõigu teed Tartu maanteele välja.

Mõigu tee Tartu mnt poolsesse otsa rajatakse käeoleval hetkel fooriga ristmikku ning enne uue liini avamist saab rekonstrueeritud ka Mõigu tee, mis seejärel muudetakse kahesuunaliseks.

Ühistransporti on Peetri alevikku oodatud juba pikka aega, kuna selle kättesaadavus on enam kui 4000 elanikuga asulas olnud probleemiks paljudele peredele.

Kuigi mööda Tartu maanteed ja Vana-Tartu maanteed sõidab mitmeid maakondlikke ja kommertsliine, siis alevikku sisse on sõitnud vaid üks kommertsliin ja seegi suhteliselt hõreda graafikuga ning ainult tööpäevadel.