Lugu ettevõtjast, kes sai pärast rasket õnnetust eluks uue võimaluse

 (1)
Lugu ettevõtjast, kes sai pärast rasket õnnetust eluks uue võimaluse
Pavel Kadõkovi ettevõtte toodab salve.Revitalefekt OÜ

Kui viimased kolm aastat Leisi vallas elanud Pavel Kadõkov (36) poleks ligi 17 aasta eest läbi elanud õnnetust, mis viis talt silmanägemise, oleks üks üdini pühendunud väikeettevõtja Saaremaal vähem.

Pimedaks jäi Pavel aastal 1998, elades Tartus. Ta oli 19-aastane ja elas kohati hulljulget elu. Pavel kaotas nägemise pommiplahvatuse tagajärjel. Õnnetus oli tema jaoks märgiline ning tõi kaasa olulisi muudatusi. Selle järel hakkas Pavel elama uut elu.

“Olen kohanud inimesi, kes räägivad, kuidas midagi ei saa, ja püüavad seda mulle tõestada. Seepeale ütlen, et mul polnud kuigi palju asju, kui pimedaks jäin. Polnud haridust, sest tegelesin vaid spordiga ja seepärast ei õppinud,” räägib ta elavalt.

Kui Paveliga õnnetus juhtus, ütlesid arstid ta emale, et ilmselt ta ei jää ellu. “Kui see aga juhtus, toimus mu sisemuses sügav muutus. Sain aru, et pean elama, sest pean end teostama. Pean olema see, kes tegelikult soovin olla,” kõneleb ta.

Kui Pavel haiglast pääses, võttis ta end käsile – asus õppima, hakkas lugema, tegelema enesearendamisega, muutis sõpruskonda ning, mis vaat, et olulisim – uskus endasse. Sealt alates on teda saatnud veendumus, et kui midagi teed, tee hästi.

Loe edasi Saarte Häälest.