Mamma etendused algasid tormiliselt

 (11)
Näitleja Margus Tabor Suuremõisa lossihoovis etenduses "Mamma lood"
Näitleja Margus Tabor Suuremõisa lossihoovis etenduses "Mamma lood"Foto: Bianca Mikovitš

Kolmapäeval avanes taas Suuremõisas mullu suvel publiku suure menu osaliseks saanud Mamma tuba koos kõigi sinna juurde kuuluvate mahlakate lugudega.

Enne etenduse algust avanes Suuremõisa lossihoovis üllatav pilt. Pileti eelmüügist ostnud külalised olid juba istekohad leidnud ja mängupaiga ees olev “saal” paistis vaatajaid juba täis olevat.

Müüriava ees aga lookles vähemalt sajast inimesest koosnev järjekord üle muruplatsi sõiduteeni. Üllatav oli ka see, et esimesed vaatajad ei pidanud paljuks kell seitse õhtul algama pidanud etendusele pääsemiseks seista järjekorras juba kella neljast päeval.

Näitleja Margus Tabor Suuremõisa lossihoovis etenduses "Mamma lood" Foto: Bianca Mikovitš
Seotud lood:

Mamma lugude lavaletooja Aivar Viidik selgitas, et igale etendusele müüdi eelmüügist sada kohta ja teine sada jäi kohapeale vabamüüki.

Viidik palus istujatel kannatust varuda, et kõik soovijad istekohad leiaks. Pikkadel pinkidel istujad tõmbasid end koomale, et kõik ikka vaatama mahuks ja nii mõnigi oli tulnud oma tooliga.

Veerand tundi “pressimist” ja kõik saidki müüride vahele ära mahutatud. Margus Tabor astus rahva ette ja hakkas jutustama Mamma lugusid, mis panid rahvahulga naerust rõkkama.