Meenutus: kümme aastat Järve ostukeskuse loomisest

 (12)
Järve keskus enne... (foto, Silikaat Grupp AS)
Järve keskus enne... (foto, Silikaat Grupp AS)

Sügisel on nõmmelastel mitmeid ajaloolisi sündmusi, mis ühtse kogukonnaga tähistamist väärivad. Nõmme on Tallinnas ainuke linnaosa, kes saab tähistada igal sügisel linnaõiguse andmise aastapäeva.

Linnaosaga sarnaselt tähistab pika ajalooga Nõmme ostukeskus sel sügisel oma juubelit. Järve kaubanduskeskus, mis tähistab oma 10. sünnipäeva, on välja kasvanud Silikaadi tehasest.

Keskuse hoone on rajatud territooriumile, kus varasemalt asus 1910. aastal käiku läinud silikaatkivitehas. 1997. aastal, kui AS Silikaat lõpetas tootmistegevuse Järvel, hakati hooneid kasutama kaubanduspindadena. Jätkati Silikaadi Kaubahoovi nime all tuntud hoonete arendamisega, et kujundada piirkond Nõmme aedlinna lähiümbruse elanike oluliseks peatumiskohaks. 2002. aasta 1. oktoobril avati pidulikult Järve kaubanduskeskus, mis ühendas kõik eraldiseisvad hooned, olles seega Eesti suurim kaubanduskeskus.

Aatrium - kas justkui Eesti oma IKEA Nõmmel

On juhus, et keskuse juubeliks sai lõplikult valmis Aatriumi sisustuskaubamaja. Naljatledes võib öelda, et nõmmelastel on sarnaselt Soomega oma IKEA. Tõepoolest, 14 aastat loodud Aatrium on nüüd tõesti valmis, olles Eesti suurim sisustuskaubamaja. 20 000 erinevat toodet pisidetailidest mööblini laiub enam kui 5000 ruutmeetril. Suure Aatriumi väike meeskond tegi oma tööd küll kaua, kuid pühendunult, et pakkuda nõmmelastele lisaks toodetele ka sisustamise ideid ja rikkalikku inspiratsiooni. Kui ajaloost mäletame, et Nõmmele tuldi kogu Tallinnast ja Eestist kui populaarsesse suvituskohta, siis nüüd on riigi suurim sisustuskaubamaja üks paljudest põhjustest, miks külastada Nõmmet.