Metsanurmes oli suusamatk - juba seitsmes


Metsanurmes oli suusamatk - juba seitsmes
Tosin suuskurit asus külavanema jälgedes teele.Saku Sõnumid

Sel ajal kui koduvalla tublimad sportlased osalesid Tartu maratonil, kogunes tosin suusatajat Metsanurme külakeskusesse, et startida külavanem Enn-Toivo Annuki jälgedes juba seitsmendat korda toimuvale RMK matkakalendris olevale Metsanurme suusamatkale.

Ka sel korral oli Liivaku talu peremees Arvo Suursööt eelmisel päeval külaseltsile suusaraja sisseajamiseks oma mootorsaani andnud, kuid öine tuisk oli jälje ilusa värske lumega katnud. Seepärast sõltus suusaraja sirgus vaid esisõitja oskustest.
Et lagedatel Üksnurme küla põldudel puhus taganttuul, jõudsid matkajad Keila jõe äärsesse lõkkekohta sel korral  rekordkiirusel. Seal hoolitses Uustalu peremees Oskar Leidmaa lõkketule eest, Urmas Moks Rehemetsa talust aga ootas kuuma tee ja suupistetega. Pärast puhkepausi libisesid viimased kilomeetrid suuskade all kui linnutiivul.

Matkaseltskonda oli külakeskuses ootamas meisterkokk Rein Seljuskin, tema valmistatud suppi jagus suusatajatele topeltportsjon - kõik sõiduga kulutatud kalorid sai õnneks tagasi!

Aitäh ilmataadile, osalejatele ja korraldajatele! Oli tore päev.