Mida teha, kui riigi tugi sunnib aknad välja lõhkuma?

 (85)
Tallinna munitsipaalmajad ja korterid Raadiku tänaval
AknadFoto: Tiit Blaat

Söakas Tõrvandi kodanik vaevleb ilmselt tuhandete saatusekaaslastega sarnase probleemi ees: mida teha, kui korteriühistu talle riikliku toetusprogrammi jõuga peale surub ja sellega oma kätega ehitatu põrmu paiskab?

015. aasta suvekuumus sundis Tõrvandis elutseva etnoloogi Marika Mikkori viimaks ometi vanad aknad moodsate kolmekihiliste vastu vahetama. Naaber Ilse Udam soovitas veel pesemise hõlbustamiseks kõik aknapooled avatavaks teha, kuid ühtlasi kõigepealt uurida majahaldurilt, kas tegevusel on üldse mõtet. “Osa elanikke soovis kiiremas korras ühistut looma hakata, et siis maja Kredexi abiga renoveerida. Akna vahetamine tulnuks siis tunduvalt odavam,” selgitas Udam.

Et Mikkor aga selliseid plaane tõsiselt ei võtnud, otsustas tegus daam ise käed külge panna ja uued aknad said kärmelt ette. Ometi juba sügisel suund ühistu ja renoveerimistoetuse poole võetigi. “Selleks käidi ukse taga küll meelitamas, küll ähvardamas,” meenutas Mikkor. Aasta lõpus kleebiti koridoride uksele kiri küsimusega "Kellel on juba kolmekihilised aknad?". Mikkor teatas, et temal on.

Loe edasi Tartu Ekspressist.