Näguripäevad Jõhvi tuntud metallifirmas: koondatud on paarsada töötajat, teised töötavad neljal päeval nädalas

 (2)
TOX-tehnoloogia
Foto on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Jõhvi üks suuremaid ettevõtteid Eesti Energia Tehnoloogiatööstus on sattunud tellimuste kokkukuivamise tõttu raskustesse ning töökoht on üles öeldud ligemale paarisajale töötajale, paljud ülejäänutest käivad praegu tööl vaid neli päeva nädalas.

Veel 2015. aastal töötas Eesti Energia Tehnoloogiatööstuses 609 inimest. Praeguseks on Eesti Energia kommunikatsiooni- ja turundusteenistuse spetsialisti Maia Burlaka andmetel ettevõttesse jäänud 425 töötajat. Ainuüksi selle aasta kolme ja poole kuuga on koondatud 56 inimest.

Enamik allesjäänud töötajatest ehk 258 inimest käib alates 18. märtsist kuni esialgu aprilli lõpuni tööl vaid neljal päeval nädalas.

Täistöönädal on müügiosakonnal, osal inseneribüroo töötajatel ning nendel ehitusdivisjoni töötajatel, kes on hõivatud töösolevate projektidega. Ka allüksustes hoolduskeskuses ja testimiskeskuses pole lisapuhkepäevi olnud.

Kaevurite ja energeetikute ametiühing, kuhu kuulub ka paarkümmend tehnoloogiatööstuse töötajat, on toimuva pärast mures. Ametiühinguliider Vladislav Ponjatovski sõnul on ettevõtet tabanud korraga mitu hoopi. Järsult on vähenenud Eesti Energia kontsernisisesed tööd, kuna mitmed suured objektid nagu Enefit280 õlitehas ja Auvere elektrijaam, kus ka tehnoloogiatööstus tegi suuri töid, on lõppenud ja uusi suuri investeeringuid pole lähiajal plaanis.

Loe edasi Põhjarannikust.