Narva elumajas, kus vingumürgituse tõttu hukkus tütarlaps, kontrolliti alles hiljuti gaasiseadmeid

 (7)
Narva elumajas, kus vingumürgituse tõttu hukkus tütarlaps, kontrolliti alles hiljuti gaasiseadmeid
Narvas Võidu prospekt 9 asuv maja, mille ühes korteris juhtus üleeile gaasiseadmete ja ventilatsiooniprobleemide tõttu hirmus õnnetus.Foto: Google Street View

Üleeile suri Narvas vingumürgituse tagajärjel 15aastane tütarlaps. Tegemist on viimastel päevadel juba mitmenda gaasiseadmete põhjustatud vingumürgituse juhtumiga Eestis.

Surma saanud tütarlapse pere liikmeid Põhjarannikul kodust eest leida ei õnnestunud, kuid naaberkorteris elav naine rääkis, et see pere kolis nende majja alles möödunud aastal. Ta lisas, et gaasiseadmeid kontrollitakse nende majas tõepoolest regulaarselt − viimati käidi neid üle vaatamas uusaastapühade paiku.

Naise sõnul elab ta ise juba aastaid gaasiboileriga korteris ning seetõttu teab, et tõmmet tuleb pidevalt jälgida ning vannitoa ukse alla tuleb alati jätta pragu, et õhk saaks liikuda.

“Lapsepõlves, kui me pesemas käisime, siis ema vahel isegi riidles meid, kui me selle prao põrandariidega kinni lükkasime… Meie teame seda kõike juba ammust aega, aga noored võib-olla mitte…” sõnas ta.

Firmas Sipelgas Maurinte töötav Aleksandr Nazarov, kes tegeleb gaasiseadmete teenindamise ja remondiga, rõhutas, et surmav vingugaas on probleem, mis on suuresti seotud ka suitsulõõride ja ventilatsioonisüsteemiga. Nende kontrollimisega aga tegelevad juba teised organisatsioonid.

Loe pikemalt Põhjarannikust.