„Noore pensionäri" Marika: Ma pole kuhugi kadunud, aga ma pole ennast ka esile upitanud

 (9)
NOOR PENSIONÄR
NOOR PENSIONÄRFoto: KAADER FILMIST/ETV

40 aastat tagasi ekraanidele jõudnud Sulev Nõmmiku "Noores pensionäris" motohuvilist neidu mänginud Marika Saul elab ja töötab Viimsi vallas. Tema käe all matkavad ja mängivad, õpivad arvutamist, lugemist ning kirjutamist eralasteaed Pääsupoeg lapsed, kirjutab Harju Elu.

Valiti 300 hulgast

Kuidas sattus aga toona 15-aastane neiu 1972. aastal Sulev Nõmmiku teise komöödiasse?

Marika Saul räägib, et kooliaja suved möödusid tal valdavalt Valkla pioneerilaagris. "Seal tegin palju sporti ja tegelesin kultuuriga. Eks jäin silma. Eesti Telefilmi kunstnik Silva Mere käis mööda laagreid ja otsis peaosalist," meenutab naine. Toona ei osanud neiu asjast midagi arvata.

Kuid üsna varsti kutsuti ta ETV majja proovivõtetele. Selga pandi nahkne ülikond ning pähe kiiver. Kaaslanna oli hilisem näitlejatar Merle Talvik "Tegime etüüde. Nõmmik ja teised vaatasid, kumb meist on julgem. Kokku olevat ta meid valinud välja 300 neiu hulgast," tunnistab ta.

1972. aasta mais algasid võtted. Varasuvel sai Marika Samussenko 16-aastaseks. Neiu oli julge ning hakkaja. "Teistel olid dublandid. Aga mina sõitsin filmis tsikliga ise. Tehti selgeks, kuhu poole ennast külgkorvis kallutada. Minu poiss-sõpra mängis Rein Kotkas ning teda asendas rattal üks vendadest Sapastest," ütleb Saul. Loomulikult mängis ta ise viiulit ning trummi.

Loe pikemalt Harju Elust.