Nuckö Farmi juht: karusloomafarmi loomade puurist välja laskmine lõpeb nende surmaga

 (19)
Karjaküla karusnahafarm
Karjaküla karusnahafarmFoto: Rauno Volmar

Farmis kasvatatud loomade puurist välja laskmine ei ole loomade kaitsmine, see võib lõppeda nende hukkumisega, ütles Nuckö Farmi juhatuse liige Leander Pragi kommenteerides nädalavahetusel toimunud intsidenti Karjaküla naaritsafarmis.

Ööl vastu laupäeva tungisid tundmatud isikud AS-i Balti Karusnahk Karjaküla naaritsafarmi territooriumile ja avasid seal ligi sada naaritsapuuri, teatas BNS eile. Õnneks said farmi töötajad kõik lahti lastud mingid kiiresti kätte. Turvakaamera saadud pildi järgi tegutsesid sissetungijad farmis kella 3 ja 4 vahel, ütles Eesti Karusloomakasvataje Aretusühingu esindaja.

„Kuna farm vastab kõikidele tänapäevastele nõuetele, siis loomad farmi territooriumilt õnneks välja ei saanud. Kui kurjategijad oleks aga ära lõhkunud ka aia, siis oleks kahju olnud tunduvalt suurem,“ rääkis Pragi, selgitades, et kui farmiloomad peaksid vabasse loodusesse sattuma, siis 95%-lise tõenäosusega nad hukkuvad, kuna nad ei saa looduses hakkama. Seekord läks asi Pragi sõnul isegi õnnelikult ja kahju piirnes loomadele ja inimestele tekitatud stressiga.

Asjal on ka teine aspekt – nimelt on mink Euroopas võõrliik, kes laiendab pidevalt oma leviala ja seetõttu on väljasuremise äärele sattunud euroopa naarits. „Kahju Eesti loodusele ja keskkonnale oleks pöördumatu, kui minke loodusesse lasta,“ märkis Pragi.

Loe edasi Lääne Elust.