Õpilasfirma toodab Kajamaal kitsepiimajäätist

 (1)
Õpilasfirma toodab Kajamaal kitsepiimajäätist
Jätsu kitsepiimajäätise tootjad.Foto: Saku Sõnumid

Kolm sõpra Henri ja Benedikte Petrutis Kajamaalt ning Katarina Kaleininkas Viimsist otsustasid luua firma ja hakata valmistama midagi erilist – kitsepiimajäätist, sest kitsed olid omast kodust võtta.

Õpilasfirma Jätsu koosneb kolmest ettevõtlikust sõbrast, kes otsustasid luua õpilasfirma, mis oleks silmapaistev, eriline ning samas pingutust nõudev. Õpilasfirmat juhivad Benedikte Petrutis ja Katarina Kaleininkas Tallinna 21. koolist ning Henri Petrutis Saku gümnaasiumist. Mõte teha kitsepiimast jäätist tuli sellest, et õpilasfirma liikmetel on kodus olemas kitsed ning soov oli teha midagi täiesti uut.

Õpilasfirma Jätsu toodab kitsepiimast kodumaiste maitsetega naturaalset jäätist vaid Eestist kätte saadavast toorainest. Jäätise tegemiseks vajalikke tooraineid ostavad noored Eesti pere- ja väikeettevõtetelt. Jäätis koosneb umbes 50 protsendi ulatuses kitsepiimast ja lisaks lehmapiima rõõsast koorest ning osalise suhkruasendajana meest.J äätiste maitsevalikusse kuuluvad hetkel vanilli-, õuna- ja aroonia-õuna maitseline jäätis.

Firma omanikud ütlevad, et katsetavad pidevalt ka uute maitsetega, hetkel on arendusfaasis mustsõstar, vaarikas ja jõhvikas: „Oma jäätise retsepti arendasime välja koostöös Eesti maaülikooliga ning toodame hetkel koostöös Premia Tallinna Külmhoone AS-iga. Jäätisesegusid valmistame aga kodus, siinsamas Saku külje all Kajamaa külas. Meie põhieesmärk on jääda kodumaiseks ja eestipäraseks, kasutades just eestlastele tuttavaid maitseid, mis on pärit puhtast loodusest. Meie jäätised on mõeldud neile, kes soovivad traditsioonilise lehmapiima baasil tehtud jäätise kõrval proovida midagi uut ja huvitavat.“

Jäätist saab osta, kirjutades Facebookis Jätsu lehele, meilile jatsujaatis@gmail.com või helistades 5662 3831. Tegemistest loe blogist jatsujaatis.wordpress.com.