Petturid on leidnud võimaluse heausksetelt inimestelt raha saamiseks üürikorterite abil

 (3)
Petturid on leidnud võimaluse heausksetelt inimestelt raha saamiseks üürikorterite abil
Pärnu linnFoto: Ago Tammik

Politsei hoiatab petturite eest, kes omaniku teadmata on võtnud ettemaksu elamise pinna väljaüürimise eest. Üks selline juhtum jõudis politseisse eile Pärnus.

„Kahjuks näib, et petturid on leidnud võimaluse heausksetelt inimestel raha väljapetmiseks. Kasutades kinnisvaraportaalides leiduvaid pilte on loodud kujutelm, et heas seisus elamispind on soodsa hinnaga pakkumisel majutuseks Weekend festivali ajaks. Inimestele pakutakse häid elamistingimusi soodsa hinna eest ja küsitakse ettemaksu,“ kirjeldas Pärnu politseijaoskonna menetlusteenistuse vanem Lennart Pulk.

Seni on politseile teada üks selline juhtum, kuid võib eeldada, et ohvreid võib olla rohkem. Inimestel, kelle kodu on nende teadmata majutuskohana välja reklaamitud ning kelle ukse taha saabuvad ettemaksu teinud külalised, palume ühendust võtta politseiga, helistades hädaabinumbril 112.

Petturite tabamiseks on oluline, et oma ütlused annaksid ka need inimesed, keda sel moel petetud on. Seetõttu palume ka välismaistele ohvritele olukorda selgitada ja võtta vähemalt nende kontaktid, et politseil oleks võimalik kannatanutega ühendust saada.