Tartu Suusaklubi noortesarja viimane etapp peeti 9.märtsil Vooremäel klassikalises stiilis. Koduradadel tundsime end muidugi mõnusalt, võõrastele võisid need raskeks jääda. Mitte asjatundjatele selgituseks selline fakt, Tehvandi tõusul on kõrguste vahe 57 m, Vooremäel on sama näitaja 66 m (rada venib siiski pikemalt). Meie võistlejate kohad olid järgmised: Alvar Ratt 1., Robin Möll 1., Erik Kaha 2., Karl-Cardo Mere 2., Aleksandria Mironjuk 2., Toomas Tars 4., Rando Aigro 7., Rauno Tiimann 5., Marko Otsus 6. Sarja üldkokkuvõtte (5 võistlust) olid kohad järgmised: Alvar Ratt M14 1., Karl-Cardo Mere M14 2., Kirsti Kiisler N12 2., Aleksandria Mironjuk N12 3., Erik Kaha M10 2., Robin Möll M12 4., Toomas Tars M16 4., Rando Aigro M12 10., Lauri Lopp M12 11., Rauno Tiimann M 3.

Meie noorte esinumbril Alvar Rattil oli elu esimene tiitlivõistlus 12.märtsil Mõedakul Eesti noorte MV-l vabatehnika ühisstardiga sõidus. Alvari vorm ja tulemused on olnud terve hooaja väga head. Nüüd aasta vane-mate seas jäi pisut puudu kogemustest ja ka õnnest stardis, et tõusta pjedestaalile. 4. koht on siiski kõva tulemus, medal jäi 0,6 sekundi kaugusele. Karl-Cardo Mere oli umbkaudu 50 poisi hulgas 17. kohal.

Tartu maakonna MV koolinoortele peeti 15.märtsil Lähtel. Maakonna meistriteks tulid Alvar Ratt, Erik Kaha ja Kirsti Kiisler, Toomas Tars oli 2, Robin Möll 3., Rando Aigro 5., Aleksandria Mironjuk 2., Karl-Cardo Mere 3. Teatevõistkond, kuhu kuulusid Alvar, Karl-Cardo, Aleksandria ja Kirsti, sai 2. koha.

Enne 19.märtsi toimunud ETV-Swedbanki viimast etappi Albul käisime 12.märtsil n.ö luurel Jaak Mae KV-l. Sõitsime siis „Jaagu klassikat“ järgmiste tulemustega: Alvar Ratt 2., Karl-Cardo Mere 3., Kirsti Kiisler 4., Robin Möll 5., Erik Kaha 10., Toomas Tars 8., Rando Aigro 14.

ETV-Swedbanki noortesarja viimane etapp oli niisiis 19.märtsil Albus ja ka klassika eraldistardist. Klassikastiil on ikka olnud meie leivanumber ja üle pikkade aastate tuli korraga kolm medalit: Alvar Ratt M13 2., Kirsti Kiisler N11 4. (väga meeldiv üllatus!), Robin Möll M11 5. koht. Teiste kohad olid järgmised: Erika Kaha 10., Karl-Cardo Mere 9., Aleksandria Mironjuk 13. (kõva samm edasi), Rando Aigro 28. (samuti samm edasi), Toomas Tars 20. Siinkohal toon ära ka ETV-Swedbanki noortesarja üldkohad: Alvar Ratt M12 2. ja Robin Möll M11 5. olid siis karikaomanikud ning Eesti Suusaliidu rahalise toetuse saajad. Kirsti Kiisler oli N11 11. (84 osavõtjat), Karl-Cardo Mere M14 15. (47), Erik Kaha M11 16. (120), Aleksandria Mironjuk N12 18. (36), Toomas Tars M15 18. (44), Rando Aigro M11 46. (120.), Lauri Lopp M11 106. (120).

Hooaja lõpetas noortele MN14, 16, 18 korraldatud 3-etapiline suusatuur (Tartu Sprint, Suure Munamäe vabastiilis sõit ja Tehvandi tõus). Siingi hiilgas Alvar, kes sai teiselt etapilt (vabastiil ühisstardist) hõbemedali ja Tehvandi tõusu lõpuks tuli tasuks 4. koha karikas. Karl-Cardo sõitis tõusvas joones ja oli lõpuks 13. Võistlus oli vabariikliku tasemega.

Kokkuvõttes oli talv meile edukas. Heade võistlustulemuste aluseks on suvel ja sügisel tehtud treeningtöö. Aprillis-mais jätkuvad treeningud jooksuradadel, palliväljakul ja ka jalgrattasadulas. Mais toimuvad Tartu jooksumaraton ja rattaralli kuuluvad enne suvepuhkusele minekut ikka meie treeningkavva. Soovitan nendest osa võtta, aga enne peaks siiski harjutama.