Pilguse mõisaproua: Kuressaare linn sõidab turismirahvast jõuga üle

 (4)
Pilguse mõisaproua: Kuressaare linn sõidab turismirahvast jõuga üle
Kuressaare Foto: Irina Mägi

MTÜ Saarte Turismiarenduskeskus liikmeskonda kuuluva Pilguse Mõis OÜ juhataja Signe Sarah Arro hindab linnaametnik Simmo Kikkase tegevuse maakonna turismisektori reformimisel kirvetööks ja nõuab linnale saadetud pöördumises selgitusi, milleks ümberkorraldusi üldse vaja on.

Arro leiab, et turismisektor on turismireformi ettevalmistusprotsessist kõrvale jäetud, ei ole toimunud valdkondlikke ümarlaudu ega laiapõhjalist selgitustööd, rääkimata analüüsidest, millele toetudes oleks olnud põhjust käesolev protsess käima lükata.

“Mulle jääb mulje, et seda reformi plaanitakse ettevõtjate selja taga, sestap palun põhjendust antud küsimuses, et miks ja mida plaanitakse,” ütleb Arro. Tema hinnangul oleks ümberkorraldusi mõistlik vältida seni, kuni pole selgelt mõistetud, et need tegelevad probleemi tuumaks olevate tegelike põhjustega. “Vastasel juhul võib linn luua uue väärjoondumise ja on sunnitud samme tagasi võtma, kahjustades usaldusväärsust. Soovitan järele mõelda, sest mõistlik on vältida kiusatust tõmmata seinu maha enne, kui on teada, miks need üldse püstitati,” arvab Signe Sarah Arro.

Linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Simmo Kikkase sõnul on väited selgitustöö puudumisest ja turismisektori kõrvalejätmisest üllatavad. “Olen loodavast turismiühendusest rääkinud nii TAK-i volikogus kui ka üldkoosolekul ning seda on protokollitud, lisaks on MTÜ Saarte TAK liikmed aktiivselt osalenud uue ühenduse põhikirja koostamisel,” ütles ta, lisades, et kontakt kõigi osapooltega on kogu aeg olemas olnud.

Loe pikemalt Saarte Häälest.