Põlva vallavanem on Mati Meeliste


Põlva vallavanem on Mati Meeliste
Pilt on illustreerivFoto: Andres Putting

8. märtsil valis Põlva vallavolikogu üheksa poolthäälega 14st vallavanemaks parteitu Mati Meeliste. Uue vallavanema juured on Meemastest, seega Põlva piirkond võõras talle pole.

Elukoht on Kanepi vallas, mis on Põlva valla piirist umbes 6 km kaugusel. Hariduselt on uus juht jurist, kes on süvendatult õppinud Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas haldusõigust ja juhtimist, lisaks on lõpetanud 1991. aastal ATK Juhtimise Kõrgema Kooli.

Põlvamaalt lahkus ta 1990. Töötanud mitmetel juhtivatel ametikohtadel: Elion Ettevõtted AS osakonna juhatajana, Eesti Energia AS Kinnisvara Ettevõtte direktorina, Erastamisagentuuris projektijuhina, Riigi Maa-Ameti peadirektori asetäitjana, põllumajandusministeeriumis osakonna juhatajana, Põlva agrotööstuskoondise personali- ja juriidilise töö peaspetsialistina. Viimastel aastatel on töövaldkond olnud seotud tehnovõrkude ja infotehnoloogia juriidikaga, tasuvusarvutuste, projektijuhtimistega jm. Hetkel vallavanem Mati Meeliste on nagu üks suur kõrv ja tahab ennast võimalikult kiiresti kõigega kurssi viia. Oodatud on kõik ideed, mis on kasuks oma kogukonnale. Uue vallavanema arvates on kodanikualgatus kõige tõhusam ja tulusam ühiskonna juhtimise vorm.

Pikem intervjuu Mati Meelistega on järgmises valla lehes.

Põlva vallavanema Mati Meeliste kontaktid: e-posti aadress: mati.meeliste@polvavald.ee, telefon: 797 6361.