Põlvamaa kooliteatrid kütsid kultuurikeskuse saali soojaks


Põlvamaa kooliteatrid kütsid kultuurikeskuse saali soojaks
Mammaste Lasteaed-Algkooli 3.-4. klassi näitering, juhendaja Diana Pehk. Foto: Põlva maavalitsus

16. märtsil toimunud Põlvamaa kooliteatrite festival 2012 tõi nii osalejatele kui ka korraldajatele positiivse elamuse, sest Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusesse kogunes 9 teotahtelist truppi maakonnast. Festivali korraldas Põlva Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakond koostöös Põlvamaa Noortekogu ja Põlvamaa vabatahtlike noortega.

Lavalt kiirgavat soojust ja head koostööd aitasid hinnata 3-liikmeline žürii, koosseisuga. lavastaja Astrid Allese, Eesti Harrastusteatrite Liidu esindaja Maret Oomer ja Tartu maakonna Rahvakultuuri Keskuse spetsialist Astrid Hallik, kes koordineerib Tartu maakonnas harrastusteatrite alast tegevust ning korraldab maakonnas harrastusteatrite koolitusi.

Näitetruppe hinnanud žürii andis välja järgmised auhinnad:

1.-4. klassi õpilaste truppide vanuseaste:

Parim näitetrupp, kes esindab Põlva maakonda 11.-12. mai 2012 Paides toimuval kooliteatrite riigifestivalil, on Mammaste Lasteaed-Algkooli 3.-4. klassi näitering etteastega „VANAMEMMED OMAVAHEL". Näiteringi juhendaja Diana Pehk.

Žürii andis selles vanuseastmes välja veel järgmised auhinnad:

1)      Parim naisosatäitja - Merit Lutsar (Mammaste Lasteaed-Algkooli 3.-4. klassi näitering)

2)      Parim meesosatäitja - Rasmus Frierich (Räpina Ühisgümnaasiumi 2. klassi näitering)

3)      Parim naiskõrvalosatäitja - Laura Saunamets (Kanepi Gümnaasiumi 4. klassi näitering)

4)      Parim meeskõrvalosatäitja - Mart Kirotar (Mammaste Lasteaed-Algkooli 3.-4. klassi näitering)

5)      Parim lavastaja - Diana Pehk (Mammaste Lasteaed-Algkooli 3.-4. klassi näitering)

6)      Eripreemia visuaalse terviklikkuse eest - Mammaste Lasteaed-Algkooli 1. klaasi näitering

5.-9. klassi õpilaste truppide vanuseaste:

Parim näitetrupp, kes esindab Põlva maakonda 27.-28. aprill 2012 Kuusalus toimuval kooliteatrite riigifestivalil, on Krootuse Kooliteater etteastega „RAISATUD KOOLIRAHA". Näiteringi juhendaja Elo Viigi.

Žürii andis selles vanuseastmes välja veel järgmised auhinnad:

1)      Parim naisosatäitja - Kerli Plado (Krootuse Kooliteater)

2)      Parim naiskõrvalosatäitja - Karina Jääger (Orava Põhikooli 5.-9. klassi näitering)

3)      Parim meeskõrvalosatäitja - Rauno Planken (Põlva Avatud Noortekeskuse Eksperimentaalteatriring)

4)      Parim lavastaja - Marju Jalas (Kanepi Avatud Noortekeskuse näitering Dramatiino)

5)      Eripreemia sulase rolli eest - Mart Markus Kraak (Orava Põhikooli 5.-9. klassi näitering)

6)      Eripreemia solisti osa eest - Alo Pullmann (Kanepi Avatud Noortekeskuse näitering Dramatiino)

10.-12. klassi õpilaste truppide vanuseaste:

Žürii andis selles vanuseastmes välja järgmise auhinna:

1)      Eripreemia trupi ühtsuse eest - Räpina Aianduskool

„Korraldusmeeskonna liikmed olid toetavad ja said oma tööga väga hästi hakkama," sõnas festivali peakorraldaja ja Põlva Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Karin Viljus ning tõi välja noored ja noortemeelsed, kes väärivad suurt tänu: Hedy, Siim, Tambet, Kaisa, Merle, Kati, Taneli, Kristiina, Helen, Heilo, Eha ning Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse kollektiivi liikmed Kristina, Lauri ja Hanno.

Põlvamaa kooliteatrite festivali korraldajad soovivad tänada festivali toetajaid Põlvamaa Omavalitsuste Liitu, Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgruppi ja Põlva Maavalitsust.