Risti kogudus ootab kahte pagulasperet

 (48)
Risti kogudus ootab kahte pagulasperet
Risti vana koolihoone

Risti kogudus Padise vallas soovib pagulaspered majutada endisesse koolimajja. “Tehtava remondi ja kogu vana kooli edasise parendamise eesmärk on aidata ligimest ja pakkuda edaspidigi peavarju võimalust neile, kes seda kõige enam vajavad,” ütleb Risti koguduse õpetaja Annika Laats.

“Kui sotsiaalministeerium ja eelmisel aastal Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku käest abi küsis, pidas Risti koguduse juhatus esmalt nõu kohaliku omavalitsuse ja kooliga ning andis seejärel ministeeriumile teada, et oleme valmis majutama üht kuni kaht peret, ja seda olenevalt perede suurusest,” selgitab Laats.

Praegu on lahtine, millistest riikidest, millise usutunnistusega ja millal pagulased Padise vallas vastu võetakse. Risti kogudus soovib nad paigutada Risti põhikooli vanasse majja, mis ehitati 1930. aastal ja kus parimatel aegadel õppis korraga kuni 145 last.

Pagulaste vastuvõtmiseks taotleb Risti kogudus riigilt 16 000 eurot, omafinantseeringuna käiakse välja 2563 eurot.

“Taotleme toetust, millega oleks võimalik ära remontida kaks tuba ja köök, ehitada uus ahi, vahetada aknad ning ehitada välja pesuruum ning WC. Sotsiaalministeeriumi seisukoht oli, et maksimaalne remonditoetus ühe pere kohta võiks olla 8000 eurot. Ülejäänud vajamineva summa ehk omafinantseeringu katame selle töö heaks laekuvatest annetustest,” ütleb Laats.

Loe edasi Harju Elust.