Rõuge aleviku majad saavad ühesugused sildid

 (1)
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Vallo Kruuser

Head Rõuge aleviku majaomanikud, Rõuge Vallavalitsus on tellinud kõigile Rõuge alevikus asuvatele majadele (k.a. ärihooned ja tootmishooned) ühtse kujundusega majasildid, millel on tänavanimi ja majanumber.

Sildid on kõigile omanikele tasuta, nende eest on tasunud Rõuge Vallavalitsus.Silte saab kätte Rõuge vallamajast, palume selleks pöörduda maakorraldaja Rein Rõustiku (785 9322, maa@rauge.ee) poole.

Hoonete tähistamine majanumbrite ja tänavanimedega on meie kõigi turvalisuse huvides -et vajadusel näiteks kiirabi, päästeamet või prügiveok meid lihtsamalt kätte leiaks ja vajalik abi ei hilineks.Siltide paigaldamisel tuleb lähtuda järgmistest põhimõtetest:

1. Silt tuleb paigalda nii, et see on nähtav selle tänava poolt, mille nimi on sildile kantud.

2. Hoonele kinnitatava sildi paigalduskõrgus on üldjuhul I ja II korruse vaheline tsoon, I korruse akende või peaukse ülemine kõrgusjoon või kõrgus kuni 3 meetrit, arvestades fassaadi arhitektuuri eripära.

3. Piirdele kinnitatava sildi paigalduskõrgus on üldjuhul kuni 2 meetrit ja madalamate piirete korral paigaldatakse tähis vahetult nende ülaääre alla.

4. Silt tuleb paigaldada 7 päeva jooksul alates selle vallamajast kättesaamisest.5. Uue sildi paigaldamisel tuleb eemaldada vana tänavasilt ja majanumber.