Seaduslik või mitte: Lümanda vallavolinik kaevas vähitiigid enne ehitusloa saamist

 (3)
vähid (Foto RENE SUURKAEV/EESTI PÄEVALEHT)
VähidFoto: Rene Suurkaev

Lümanda vallavolinik ja ettevõtja Margo Berens lõi Mõisakülas kokku poolteisel hektaril laiuvate vähitiikide rajamiseks kopa maasse rohkem kui kuu aega enne vallalt ehitusloa saamist, kirjutab Saarte Hääl.

Berens ajas oma firma Lõukapõllu OÜ kaudu Mõisaküla Lõukapõllu maaüksusele vähitiikide rajamist esialgu korrektselt. Vallavoliniku ettevõte taotles kevadel vallalt detailplaneeringu algatamata jätmist, aprillikuus keskkonnaametilt vee erikasutusluba ja vallavalitsuselt projekteerimistingimusi.

6. juunil väljastas Lümanda vallavalitsus Lõukapõllu OÜ-le projekteerimistingimused ja 3. septembril andis keskkonnaamet välja vee erikasutusloa. Ehitus Lõukapõllu maaüksusel algas augusti keskel ja tänaseks on tiigid valmis.

Kogu asja juures on suur küsimärk see, kuidas saavad tiigid valmis olla, kui taotluse ehitusloa saamiseks esitas firma alles 5. septembril ja vallavalitsus andis selle välja 15. septembril. Ehitusloa korralduses seisab, et see jõustub vastuvõtmisest, kuid sellele võib 30 päeva jooksul esitada vaide või kaebuse kohtusse.

Loe edasi Saarte Häälest.