Seitsme linna muusika pakub kolmeteistkümmet võrratut kontserti


Seitsme linna muusika pakub kolmeteistkümmet võrratut kontserti
Quattro Quarti saksofonikvartett

Homme algab Ida-Virumaal festival “Seitsme linna muusika”

Ida-Virumaa suurim muusikafestival on haaratud merekultuuriaasta temaatikast ning kannab alapealkirja “Merest ja mereäärsest maast”.

Kaheksateistkümnendat korda toimuv suvine festival on leidnud keskse koha Ida-Virumaa muusikaelus. Festivali algne idee – seitse päeva, seitse kontserti, seitse linna – on aegade jooksul täienenud ning tänaseks on “Seitsme linna muusika” kujunenud kolmeteistkümne kontserdiga suursündmuseks Ida-Virumaa põnevates kontserdipaikades. Enamik festivalil üles astuvatest muusikutest on näoga mere poole: alates klahvpillivirtuoos Holger Marjamaast avakontserdiga "Mere džäss" kuni Hanna-Liina Võsani, kelle lastekontsert kannab pealkirja “Miki merehädas”. Nende vahele mahuvad Eesti Akadeemiline Vaskpillikvintett kavaga “Veemuusika”, Mari Kalkun soolokavaga “Meri kohiseb so sihes”, “Üle maade ja merede” tuleb Saksofonikvartett Quattro Quarti.

Festivalil annavad esimese ühise kontserdi Saara Kadak ja Rolf Roosalu, külas on Moskva Barokksolistid ja Ameerika viiuldaja Elmira Darvarova.