Sonda vald on põlevkiviõli madala hinna tõttu tõsises rahahädas: võib juhtuda, et töötajad jäävad palgata

 (11)
Ojamaa Kaevanduses
PõlevkiviFoto: Tanel Meos

Sonda vald seisab aasta lõpus silmitsi tõsiasjaga, et kaevandamisõiguse tasu mittelaekumise tõttu on neil eelarves 100 000 euro suurune auk, mis võib viia olukorrani, kus vald ei suuda oma töötajatele palka maksta.

Kuna Kiviõli Keemiatööstus ei ole maksnud oodatud ulatuses kaevandamisõiguse tasu ehk viimase 70 000 euro suuruse arve asemel sai vald 3000 eurot, tähendab see suurt eelarveauku, mille lappimiseks on jäänud väga vähe aega. “Kõige keerulisemaks teebki olukorra see, et aasta lõpuni on jäänud väga vähe aega ja leida ühe kuu eelarvest selline summa on äärmiselt keeruline,” tõdes Sonda vallavanem Andrea Eiche.

Sonda valla jaoks tähendab saamata jäänud 70 000 eurot kaevandamisõiguse tasu seda, et valla rahaasjades tuleb teha olulisi korrektiive. “Ma pole praegu kindel selleski, kas me suudame inimestele nende töötasu ära maksta. Kindlasti ei saa me maksta tasude pealt riigimakse. Kas maksu- ja tolliamet meile selles osas vastu tuleb või nõuab pärast meilt nende mittemaksmiselt viiviseid ja arestib meie arved, ei ole ma kindel. Saadetud küsimustele pole ma seni vastust saanud,” kinnitas Eiche.

Loe edasi Põhjarannikust.