Tartus kasvas tasuline parkimisala päris korralikult


Parkimine Tartus
Parkimine TartusFoto: Delfi lugeja, Delfi

Alanud kuust laienes südalinna tasulise parkimise ala oluliselt. Ka on senise kolme eritariifse piirkonna asemel nüüdsest kasutusel kaks.

„Muudatused on tingitud sellest, et soovime kesklinna autovabamaks muuta. Praegune parkimiskorraldus soodustab aga kesklinnas pikaajalist parkimist ning südalinna parklates ja tänavatel on vabu kohti raske leida. Tasulise ala piirile on kavandatud mitmeid tasuta parkimisvõimalusi, kuhu kesklinna tulija saab auto jätta,“ selgitas abilinnapea Valvo Semilarski.

Tekkinud olukorra lahendamiseks muudetakse parkimispiirkondi ja tasuta parkimise aega ning tõstetakse kesklinnas parkimistasu. A-piirkonda kuulub nüüd senise üheksa tänava asemel 19 kesklinna tänavat ja parklat ning parkimistasu määr kasvas seal kolmandiku võrra. Kogu ülejäänud tasulise parkimise ala moodustab B-piirkonna, kus parkimistasu määrad ei muutu. A-piirkonnas on lubatud tasuta parkida 15 minutit, B-piirkonnas poolteist tundi. Kokku lisandub Tartu tasulise parkimise alasse 23 tänavat ja parklat.

Linn on tasulise parkimisala lähipiirkonda kavandanud mitmeid tasuta parkimisvõimalusi. Tasuta parklatena võetakse kasutusele alad näiteks Anne kanali juures (Uus 63d), Vaksali tänaval (Vaksali tn 12b ja 2d), Kauburi kaubamaja kõrval (Riia tn 26a), Oa tänaval (Oa tn 19 ja 23) jm. Samuti on mitmed parklad küll tasuta, aga ajapiiranguga, näiteks turuhoone esine parkla (Vabaduse pst 1a), Atlantise taga olev parkla (Narva mnt 2e), Pauluse kiriku parkla (Riia tn 29) jt.

Seotud lood:

Tasulise parkimise kaarti saab täpsemalt uurida siit.

Loe edasi Tartu Ekspressist.

Uus parkimiskorraldus Tartu kesklinnas Foto: Parkimiskorralduse kaart