Teisitimõtleja Tapalt: kõige suuremad pätid ja vargad on Eestis riigikogus ning kapos

 (143)
vene lipp
Venemaa lippFoto: Andres Putting

Samal päeval (teisipäeval), kui Rakvere keskplatsil lehvisid liitlasvägede võõrustamise puhul USA lipud ja NATO lennukid lendasid linna kohal demonstratsiooni, tegi Kuulutaja Tapal intervjuud ühe isevärki tegelasega.

Tema nimi on Tõnu Veeremaa. Ta peab end sünni poolest aaria tõugu eestlaseks, aga kuna tema esivanemad olid Tsaari-Venemaa alamad, loeb ta end jätkuvalt Venemaa kodanikuks. Pass tema taskus, muide, on Eesti oma, aga miks ta kodakondsusest ei loobu, sellest allpool.

Ta ei taha, et teda nimetataks dissidendiks (sest Tunne Kelam kui kõige tuntum dissident on selle sõna tema jaoks ära lörtsinud), aga tiitliga „teisitimõtleja“ ta pärast väikest arupidamist nõustub.

Teisiti mõtleb ta tõepoolest. Lühike resümee tema ilmavaatest: kõige suuremad pätid ja vargad on Eestis riigikogus ning kapos. Pisikese liialdusega võib öelda: Veeremaa arvates on pea kõik vähegi kõrgemal ametikohal töötavad inimesed pätid ja kaabakad.

Ta ei varja, et talle meeldib Nõukogude Liit ja selle õigusjärglane Venemaa palju rohkem kui Eesti. „Sest Eesti röövriik on mind ja minu vanemaid korduvalt petnud ja paljaks röövinud,“ põhjendab ta.

Loe edasi Kuulutajast.