Toila spaa pakub põnevat ravimeetodit - süsihappegaasi süstid

 (25)
Dr. Ivo Valter
Foto on illustratiivne.Foto: Ilmar Saabas

“Osteokondroos oli mind juba ära vaevanud. Pärast gaasisüstide tegemist aga valu kadus ning praegu ma otsekui lendleks ringi. Võin täie kindlusega öelda, et see on suurepärane ja efektiivne protseduur,” jagas Toilas tehtavatest protseduuridest saadud muljeid üks tartlanna.

Karboksüteraapia ehk süsihappegaasisüstid on unikaalne ravimeetod, mille käigus süstitakse süsihappegaasi naha alla. Seda protseduuri kasutatakse laialdaselt Euroopa suuremates kuurortides: Saksamaal, Prantsusmaal, Tšehhis, Slovakkias. Nüüd on karboksüteraapia saadaval ka Eestis: esialgu ainsana Eesti sanatooriumidest tehakse neid protseduure Toila spaahotellis kogenud ja väljaõppinud arstide käe all.

Tundmatu protseduur, mida lihtsamalt gaasisüstideks nimetatakse, tekitas käesoleva loo autoris esimesel seansil huvi ning − mis seal salata − ka veidi hirmu. Spetsiaalse aparaadiga viiakse naha alla kindel annus süsihappegaasi. Võiks ju arvata, et see ei saa kuidagi kasulik olla, sest just süsihappegaasi hingame me pidevalt välja… Kuid tegelikkuses on kõik hoopis teisiti.

Doktor Tatjana Ilves määrab olenevalt valu allikast kindlaks süstide tegemise piirkonnad (protseduuride skeem valitakse igale patsiendile individuaalselt) ning viib ülipeene nõela abil süsihappegaasi naha alla. Protseduuri tehakse nüüdisaegsete seadmetega, mis on varustatud gaasi voolu, puhtust, rõhku ja temperatuuri kontrolliva aparaadiga, ning tänu sellele on see täiesti ohutu.

Loe edasi Põhjarannikust.