Topeltõnnelik aasta Kehra mantliõmblejatele: AS Year sai nii Harju aasta ettevõtteks kui moekonkursi Kuldnõel nominendiks ja publiku lemmikuks

 (5)
As Year, Raivo Holm
Raivo HolmFoto: Tiit Blaat

AS Year kuulutati kadrilaupäeval Harju aasta ettevõtteks. Veidi varem oli nende mantlikollektsioon moekonkursi Kuldnõel nominent ja publiku lemmik.

Mantlitootja AS Year tegutseb Kehra raudteejaama lähedal asuvas mõisa kivist kõrvalhoones. Seda mitte aegade algusest, vaid aastast 1995. Varem tegutses ettevõte Märjamaal ning valmistas spordirõivaid. “Ka Kehrasse kolimise järel jätkus spordi- ning jahiriietuse tootmine. Siin majas oli alguses meie käes vaid osa ruume. Teist osa rentisime. Nüüd töötame kogu hoones,” räägib ASi Year juht Raivo Holm. Aastast 2000 toodeti jopesid ning kuus aasta hiljem alustati mantlite õmblemist. Just naiste- ja meestemantlid on toonud ettevõttele tuntust ja tunnustust. Kuigi kümnendivahetusel oli Yearis madalseis. “Olime kolm aastat piiri peal. Tahtsime laenu, kuid Eesti pangad seda ei andnud. Siis oli meil olukorrast pääsemiseks ka Soome investor,” ütleb Holm.

Loe edasi Harju Elust.