Ubja külas oli muuseumitund


Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Andres Putting

1. novembril toimus Ubja küla muuseumi „Suur Päev", mil tulid kokku kõik see lugupeetud rahvas, kes panid 5 aastat tagasi idanema fantastilise unistuse - Ubja küla mälestuste ja ajalooliste sündmuste säilitamiseks on tarvis muuseumit.

Tookord tundus see mõte vaid unistusena ja kaugel tulevikuplaanides hõljuvat. Nüüd on muuseumi avamise päevast möödunud 15 kuud ning oli ka viimane aeg kokku kutsuda teerajajad, mälestused taas ellu äratada ja järeltulevate põlvede tarbeks ajaloolised faktid ja inimeste nimed veelkord paberile panna.

Kell 12.00 oli soliidses eas härradel suur au tõmmata esmakordselt Ubja Külakeskuse lipumasti Eesti Vabariigi lipp. Sündmust saatis pühalik lipulaul, mis hakkas iseenesest kostuma kohalolijate suust. Üheskoos seati sammud muuseumisse.

Kohale oli tulnud tõesti palju inimesi, kes väga hoolivad küla ajaloost ja rahvast. Sel päeval sai muuseum tohutul hulgas uut infot küla ja inimeste tegemiste kohta.

Koosviibimine läks väga hinge kõigile, kes võtsid oma südameasjaks tunda huvi muuseumi käekäigu vastu. Suur tänu huvilistele, kauneid talveunistusi ning kohtumiseni järgmisel aastal!