Uuest toetusskeemist saavad toetust taotleda äriühingud, füüsiliselt isikust ettevõtjad ning eraalgatuslikud vabaühendused nii praeguste ettevõtjate teenustevaliku laiendamiseks kui ka päris uute teenuskeskuste rajamiseks. Toetuse saaja võib teenuskeskuse tegevusse kaasata ka koostööpartnereid, kes samuti teenuseid osutavad või vahendavad. Teenuskeskuste toetusskeemi rakendatakse 2012. aastal pilootprogrammina Põlva, Valga ja Võru maakondades.

„Palju räägitakse kuidagi abstraktselt, et maal mingid teenused kaugenevad inimestest. Aga teenused, mida inimestel vaja on, on väga konkreetsed asjad - juuksur, postiteenus,  kingsepp. Just selliste teenuste pakkumist programmist toetamegi," ütles Kiisler. Ta lisas, et paljuski on kohaliku elu kvaliteet inimeste enda teha ja sõltub sellest, kas piirkonnas on ettevõtlikke inimesi. Käivituva toetusmeetme eesmärk ongi panna riigi poolt selliste inimeste tegutsemisele õlg alla, sest kasu saab terve kogukond.

Toetatavates teenuskeskustes peab projekti jooksul olema lisaks võimalusele osta toidu- ja esmatarbekaupu ka avaliku internetipunkti või WiFi leviala teenuse kasutamise võimalus. Täiendavalt võib teenuskeskus osutada või vahendada ka kõiki muid kohalikele elanikele suunatud teenuseid, mille jaoks nähakse piirkonnas vajadust. Avaliku internetipunkti või WiFi leviala teenuse osutamist toetatakse ka siis, kui see on varasemalt piirkonnas kättesaadav. Teenuskeskuses osutavate teenuste eest peab olema võimalik tasuda pangakaardiga.

Toetust antakse taotlusvooru põhiselt, taotlusvooru kuulutab lähinädalatel välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, andes oma veebilehe ning Kagu-Eesti maakondlike lehtede vahendusel teada ka taotluste esitamise tähtpäeva. Toetust antakse projektipõhiselt, projekti kestvus on 12 kuud, maksimaalne toetus ühele teenuskeskusele on 20 000 eurot.

Loe pikemalt Lääne Elust.