Vaidas on tanker õlut täis

 (6)
Põhjala õllepruulikoda
ÕllepruulikodaFoto: Tiit Blaat

Rae vallas Vaida alevikus meisterdavad kolm meest Tankeri käsitööõllesid, mis on rahva seas aina rohkem populaarsust võitmas. Kolmapäeval jõudis esmakordselt baari uus vaadiõlu Must Kapten, poelettidelt võib aga leida uue õlle Armaada.

Tanker alustas “mustlasena” Õllenaudi juures 2014. aastal, kui valmisid esimesed õlled. Kuigi ettevõte eksisteeris varem, puudus Tankeril vajalik tehnika, et õlut suurtes kogustes pruulida. Seetõttu kasutati Õllenaudi pruulikoja tehnikat. “Leidsime endale ruumid, saime vajalikud paberid korda ja töö Vaidas võis alata,” rääkis Tankeri üks õllemeistreid Jaanus Tammela. Tankeri kaks teist meistrit on Ryan Suske ja Andres Taimla.

Mehed pruulivad õlut täpselt nii palju, kui seda kolmekesi jõutakse teha. Pruulikojal on praegu jõudlus pruulida korraga 1000 liitrit õlut ja maksimaalne tootmismaht on 8000 liitrit kuus. “Põhjala tegi eelmisel aastal 250 000 liitrit õlut, Lehe tegi 130 000, Õllenaut 100 000, ja kuna meil oli 9 kuud, siis tegime 50 000 liitrit õlut,” rääkis Tammela.

Loe edasi Harju Elust.