VANA FOTO: vabadussõja-mehe Volli Reinmanni portree rippus seinal terve nõukogudeaja

 (16)
VANA FOTO: vabadussõja-mehe Volli Reinmanni portree rippus seinal terve nõukogudeaja
Erakogu

Mitte ainult Alatskivi lossil ja selle ümbrusel, vaid ka endise Kokora valla territooriumil on oma põnev kohalugu, omad kangelased ja legendid.

Esimese pääsukesena aastasest minisarjast "Kokora kant vanadel piltidel" näete 1975. aastal Küti talus tehtud sünnipäevapilti. Kurioosseks teeb selle foto seinal rippuv vabadussõja-mehe Volli Reinmanni (1906 - 1967) portree, mis püsis seal terve nõukogudeaja, hoolimata mehe keelatud "kodanlikust" mundrist!

Sel ajal, kui Alatskivil ja Kokoral parteilased ja kolhoosiesimehed oma Villiste ja Volgadega ringi sõitsid, rippus Küti talu seina peal vana auväärne foto ühest eestiaegsest mehest. Käisin eelmise aasta juunikuus uurimas, kas foto on veel oma koha peal, ja võin kinnitada, et Reinmanni Volli pole kuhugi kadunud, ta vaim on seal toas endiselt nii tugev, et isegi kui see talu sealt kord kaduma peaks, siis üks sein ja üks tuba oru veerul jääks ikka alles. Ja sinna toa seinale jääb rippuma Reinmanni Volli portree! Suur tänu härra Tarmo Hundile, kes sellele huvitavale detailile tähelepanu osutas. Foto pärineb Reinmann, Oti perekonnaarhiivist.

Ootame kaastöid, mälestusi, vanu pilte aadressile ollumaa@hotmail.com või kokoravald.blogspot.com.