Viljandi lauluväljakul avatakse pink kooli- ja koorijuhile Jaak Moksile


Viljandi lauluväljakul avatakse pink kooli- ja koorijuhile Jaak Moksile
Foto: Rauno Volmar

26. aprilli keskpäeval ehk kell 12 tulevad uue ilme saanud Viljandi lauluväljakule kokku need inimesed, kelle elu kujunemise ja kulgemise loos on olnud tähtis roll kanda kooli- ja koorijuhil Jaak Moksil.

Jaak Moks (29. IV 1930 - 9. X 2012) oli põline mulgimaa mees, kes kogu oma elutöö tegi kodulinnas. Juba keskoolipoisina pani muusikaõpetaja ta dirigeerima ja nii ta läbi elu dirigeeriski laulukoore, puhkpilliorkestreid ja Viljandi Kultuurikooli. Ta oli 24 aastat selle kooli direktor ja just tema eestvedamisel hakkas kool taotlema kõrgkooli staatust. Nüüd on Viljandi Kultuuriakadeemia juba paarkümmend aastat kõrgharidusega kultuurijuhte koolitanud.

Rahvusmeeskoori hilisem laulja Ülo Krigul on dirigenti meenutanud: "Moks oli üks paremaid dirigendinatuure üldse: pikk, kõlava häälega, energiline ning mõnus mees. Ta ei pressinud ennast kunagi liialt peale, kuid samas ei andnud järele ka."

Oma õpetajale austusavalduseks pingi paigaldamise ideega tuli välja kultuurikooli vilistlane Malle Martin ja pink valmis annetuste toel. Kes veel sooviksid ettevõtmist toetada, siis oma annetuse saab kanda arveldusarvele nr. EE 4010100 1166 52 22 228, Malle Martin.