Tüdrukute arvestuses oli esikolmik järgmine: 1. koht Anni Ehrenpreis (Tallinn, aeg 53.4), 2. koht Kaili Jagant (Viru-Nigula, aeg 54.9) ja 3. koht Nora Aron (Kunda, aeg 1:03.6). Viru-Nigula arvestuses võitis esimese koha üldarvestuses teise koha saavutanud Kaili Jagant. Poiste samal distantsil saavutas esimese koha Uku Renek Kronbergs (Vinni, aeg 47.8), teisena lõpetas Aserist pärit Maksim Jakovleva (aeg 51.0), kellest vaid poole sekundi kaugusele jäi üldarvestuses kolmanda koha ja Viru-Nigula arvestuses esimese koha võitnud Carl Henrig Järvepere.

300 meetri jooksu osalejate üldarv käesoleval aastal oli 37 last (16 tüdrukut ja 21 poissi), mis on kümne võrra enam kui eelmisel aastal. Kui võrrelda kahe viimase aasta Tillujooksu ja 300 meetri jooksu osalejate üldarvu, siis võrreldes 2011. aastaga on see kasvanud 72-lt 81 osalejani. Järgmises vanusegrupis võistlesid omavahel aastatel 2000-2002 sündinud tüdrukud ja poisid.

Ühe kilomeetri distantsil võtsid kaksikvõidu Kunda tüdrukud Diana Ivanova (aeg 4:08.3) ja Anastassia Fjodorova (aeg 4:12.9). Üldarvestuses kolmanda ja Viru-Nigula arvestuses tüdrukute esimese koha saavutas Janelle Heinmets (aeg 4:18.5). Poiste samal distantsil saavutas esimese koha Rakverest pärit Alo Koppel (aeg 3:29.8).

Üldarvestuses hõivasid poodiumi teise ja kolmanda astme Viru-Nigula poisid Germo Mäitse (aeg 4:04.9) ja Reimo Luhaste (aeg 4:43.9). Viru- Nigula kiireim poiss ühe kilomeetri distantsil oli Germo Mäitse.

Päeva viimases jooksus asusid stardijoonele aastatel 1996-1999 sündinud noored, kes võtsid mõõtu 3,3 kilomeetrisel distantsil ning 1995. aastal ja varem sündinud naised ja mehed võistlesid kaheksa kilomeetrisel distantsil. Lisaks jooksjatele oli stardijoonele tulnud viis kepikõndijat.

Tüdrukute 3,3 kilomeetrisest distantsist võttis osa vaid kaks Viru-Nigula tüdrukut, kellest esimese koha saavutas Merge Abel (aeg 19:18.0) ja teisele kohale tuli Marje-Liisa Sillat (aeg 25:02.8). Poiste samal distantsil võitis esimese koha Martin Himma (Tamsalu AO SUKL, aeg 14:06.7), teisele kohale tuli Sten Nurmla (Kunda, aeg 14:42.9) ning kolmas oli Egert Lepiksaar (Kadrina, aeg 15:13.1). Viru-Nigula kiireim poiss 3,3 kilomeetrisel distantsil oli Jaano Oras (aeg 16:48.8), kes saavutas üldarvestuses viienda koha.

Põhidistantsi kaheksa kilomeetri jooksu võit läks taas sillamäelasele Vjatšeslav Košelevile, kes võitis ajaga 25:18.3. Teise koha saavutas Andrus Lein (Ööjooks Adidas Team, aeg 26:25.7) ning kolmandale kohale tuli Jaanus Kallaste (Kuusalu, aeg 26:41.0). Naiste põhijooksu võit läks samuti Sillamäe jooksjale. Esimese koha võitis Julia Bulina (aeg 29:56.2), poodiumi madalamad astmed hõivasid läänevirulased Janelle Tarum (Sõmeru, aeg 30:02.0) ja Laura Rohtla (Vinni, aeg 30:34.6). Viru-Nigula ainus naisvõistleja ja seega parim naine kaheksa kilomeetrisel distantsil oli Viive Viller (aeg 47:40.9), meestest saavutas esimese koha Kristjan Kokk (aeg 33:25.2), kes üldarvestuses saavutas 11. koha.

Naisveteranide arvestuses oli esikolmik järgmine: 1. koht Liia Koppel (Rakvere, aeg 41:36.6), 2. koht Maie Alaots (Rakvere, aeg 43:46.7), 3. Koht Reet Treial (Rakvere, aeg 55:18.3). Viru-Nigula naisveterane sellel aastal stardis ei olnud. Kiireim meesveteran oli Rein Kriks (Kadrina, aeg 35:30.4), üldarvestuses teise ja Viru-Nigula arvestuses esimese koha saavutas Tiit Šumanov (aeg 36:28.4), üldarvestuses kolmandale kohale tuli Rein Kane (Loksa RSK, aeg 37:24.7).

XIII Viru-Nigula Rahvajooksul võistles kokku 157 jooksjat. Eelmiste aastatega võrreldes on osalejate arv pidevalt kasvanud. Siinkohal soovin suured tänusõnad öelda kõikidele vabatahtlikele, kes andsid enda panuse XIII Viru-Nigula Rahvajooksu korraldamisse. On rõõm teha koostööd inimestega, kes peavad Viru-Nigula Rahvajooksu traditsiooni jätkumist tähtsaks ning annavad olulise panuse vallaelu turgutamisse.

Erilised tänusõnad soovin edastada kõikidele jooksu toetajatele. Suurimad toetajad olid Viru-Nigula Vallavalitsus, Jeld-Wen Eesti AS, OÜ Lammasmäe Puhkekeskus.

Olulise panuse andsid XIII Viru-Nigula Rahvajooksu korraldamisse ka meie valla kohalikud ettevõtjad ja eraisikud: ML Meelelahutus, Rabaveere Talu, OÜ Kraavi Põllumajandus, OÜ Varudi Mõis, Viru-Nigula Spordiklubi, Kaks Grupp OÜ, OÜ Lemar-Auto, Mati Saarend, Ly Petrovits ja Kristo Saaremägi. Aitäh Teile kõigile! Kohtumiseni järgmisel aastal.