Virumaa kirjandusauhind anti Andrei Hvostovile üle Vaivara raamatukogus


Virumaa kirjandusauhind anti Andrei Hvostovile üle Vaivara raamatukogus
Andrei Hvostov torti lahti lõikamas. Foto: Alar TasaVaivara Kaja

Vaivara raamatukogu lugejaskonnal oli 15. märtsil üsna ainulaadne võimalus koguneda raamatukogu kaminasaali, et osaleda Virumaa kirjandusauhinna üleandmisel.

Auhinna omistas kahe Viru maakonna ühine žürii (näidates teist korda Virumaa kirjanduspreemia ajaloo jooksul üles täielikku üksmeelsust/ühehäälsust) Andrei Hvostovile, kelle „Sillamäe passioon" pakub meile võimaluse heita tagasivaatav pilk suletud linna. Paika, mis justkui oleks läinud sajandi teisel poolel olnud osa Eestimaast - või siis mitte. Eestimaa eestlase jaoks vist pigem viimast. Vaivara ja Sillamäe eestlase jaoks... või ka mitte- eestlase jaoks... jah, eks sa proovi seda kuidagi üheselt positsioneerida. Kirglikud arutelud selle üle, kas „Sillamäe passioon" kujutab olukorda wie es eigentlich gewesen* või valab kunstilise liialduse käigus musta värvi kõvasti peale, algavad sageli üsna ootamatult ja omandavad järjest uusi nüansse.

Eks lange tilluke töövõit ka raamatukogupolitseinik Rein Langi kontole: Barbara Cartlandi käsitlevat lugejaarutelu pole siiani Vaivara mail kuulma juhtunud.

Nagu „Sillamäe passiooni" lugenud teavad, ei ole Vaivara raamatukogu Andrei Hvostovi jaoks lihtsalt üks paik paljude teiste hulgas. Eks ta nüüd siis tea, et pole ta ise ka siinmail lihtsalt üks kirjanik.

* nagu see tegelikult oli - saksa k. Saksa ajaloolase Leopold von Ranke poolt püstitatud nõue, mis seab ajalooteaduse eesmärgiks sündmuste ja olukordade võimalikult täpse taastamise, võttes arvesse kõiki teadaolevaid asjaolusid. Veel pilte leiad SIIT!