Märjamaa vallas plaanitakse asutada loodusliku elamisviisiga inimeste võrgustik

 (3)
HEINO SAKEUS - KERNU
Kui kümme inimest paneb uuele alguse ja sada seda toetavad, siis hakkab vanker liikuma," arvab Heino Sakeus.Foto: Sven Arbet

Ökotalunik Heino Sakeus Kernu vallast tegi Märjamaa valla juhtidega kohtudes ettepaneku, et kuna siin on end juba sisse seadnud ökokogukond, võiks Märjamaa valda luua koostöövõrgustiku, mis koondab looduspärase mõtte- ja elamisviisiga inimesi.

Esimesele kokkusaamisele Märjamaa raamatukogus tuli 13 inimest. Liiga palju seda ei olnud ja kaks väljakuulutatud esinejat ei saanud samuti tulla, aga algus on tehtud, kirjutab Raplamaa Sõnumid.

Kohtumise algataja Heino Sakeus kordas üle looduspärase elamisviisi vajalikkuse. Ta ütles, et kui 1% piirkonna elanikest ökoloogiliselt mõtlevad ja tegutsevad ja 10% seda toetavad, siis hakkavad muutused toimuma.

„Kui kümme inimest paneb uuele alguse ja sada seda toetavad, siis hakkab vanker liikuma. Arvan, et 50 sellist inimest on Märjamaa ja Vigala vallas juba olemas,“ usub Sakeus.

Publitsist Kaupo Vipp saatis oma ettekande koos sõnumiga, et peab kokkusaamist väga oluliseks. Tema manifestilaadse teksti kokkuvõte on, et praegu käib ellujäämislahing ja realiseeritav siht saab olla organiseeritud taganemine tehnoloogilise globaliseerituse juurest ökoloogilise lokaliseerituse juurde.