Subaru punane erimudel

 (2)
Subaru punane erimudel
Promomaterjalid

Autod on erinevad, nende kiitmise ja müümise viisid aga vägagi erinevad. Mõned margid armastavad uhkeid esitlusi ja vägevaid pidusid, teised ootavad, kuni on teatada midagi vapustavat või vähemalt uut, kolmandad natuke lihvivad ja…

Subaru on üks niisugustest näolihvijatest. Nüüd tuli ta välja …. punase erimudeliga, võõrkeelseks nimeks Subaru XV Pure Red Edition. Auto üheks suuremaks eripäraks ongi punane värv, kuigi nipet-näpet muud pakutakse ka, näiteks katuseraame. Ning siin-seal jooksevad salongis pigem tagasihoidlikud punased kujundusjooned.

Samas – miks mitte jätta mõni maailmas levinud värv algsest valikust kõrvale ja tuua ta siis erilisena turule, öeldes juba ette, et kui sul on seda värvi auto, oled sa üks valitutest? Seda, et üks punane XV Eestis teisele vastu tuleb, juhtub ju ilmselt vaid mõne margiesinduse lähedal, sest kaheksa pakutavat sõidukit peaksid päris kenasti meie riigi pindala peale hajuma.

Teljele „punane on sport“ Subaru XV siiski ei astu. Tema kaheliitrise bensiinimootoriga võib küll veidi ka sporti teha, aga pigem on ta ikka maanteeauto ja isegi naiste valik (nii hindavad müüjad), kui enne selle argumendi lauda käimist vabandada võrdõiguslikkuse voliniku ees.

Suures osas on ju auto samasugune nn kompaktne crossover, nagu ta neli aastat tagasi Eestisse tuli, pluss väike värskendus selle aasta alguses. Nelikvedu, mida Subaru ei väsi kunagi rõhutamast, boksermootor, mille tõttu asub raskuskese pigem madalal ja võimeldab paremini kurvilisel teel püsida. Lisaks veel seitsmetollise puuteekraaniga meelelahutussüsteem ning ekraan, mis lubab põhjalikult jälgida sõiduga seotut.

Seotud lood:

Kütusekulu jääb 150-hobujõulise mootori, 17-tolliste rehvide ja mõõduka gaasi andmise puhul alla 7 liitri 100 km kohta.

Subaru XV Pure Red Edtion maksab veidi vähem kui 27 000 eurot.