UMBKEELSUS SAAREMAAL: Venekeelne Lasnamäe jõudis nüüd ka Kuressaarde kohale

 (15)
Võru Maxima
Foto: Marko Jakobi

Kui enamasti saab Saaremaal asjad aetud eesti keeles, siis eelmine nädal tõi kohale “Lasnamäe”. Ebameeldiva kogemuse osaliseks said mitmed Kuressaare Maxima kliendid, sest kassas toimetas müüja, kes oli hädas nii riigikeele kui ka kassaaparaadi kasutamisega.

“See probleem eksisteerib meiega koos paralleelreaalsuses juba aegu ammuseid. Olen seni sujuvalt silma kinni pigistanud, kuna sellised juhtumid on leidnud aset pigem kusagil eemal. Nüüd on aga probleem mul kodus ja ma ei saa seda enam niimoodi jätta,” rääkis Maximat külastanud Maria Kaljuste Meie Maale.

“Asja tegi hullemaks see, et kassiir ei rääkinud – no tõesti! – sõnagi rohkem kui “tere” eesti keeles,” tõdes Kaljuste.

“Ta ajas segi peaaegu kõik, mis võimalik: lõi kaupa valesti sisse ja puterdas paberitega. Küsimusele, kas teil on suhkru kood kassas või tõstan plokid letile, vastas ta vene keeles, et ta ei saa eesti keelest aru,” rääkis Kaljuste, kes seepeale müüjaga vene keeles suhtlema hakkas.

Kuressaare Maxima juhataja Reelika Poopuu tõdes Meie Maale, et mandrilt tööle tulnud puuduliku keeleoskusega kassapidajale pakkus ettevõte muud tööd, mis ei eelda nii head keeleoskust.